Wygrana w sparingu z rezerwami Wisły Kraków

2014-07-16 22:23:55
Wyłania się kształt przyszłej kadry Limanovii Szubryt

Wisła Kraków II – Limanovia Szubryt 0:4 (0:1)

W rozegranym dzisiaj spotkaniu sparingowym zespół Limanovii Szubryt pewnie pokonał rezerwy Wisły Kraków występującej w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Spotkanie rozegrano na świetnie przygotowanej murawie boiska Ośrodka Treningowego Wisły Kraków w Myślenicach.

Limanovia Szubryt I połowa: Sotnicki – Gryźlak, Urbański, Kulewicz, Niechciał, Sadio, Jastrzębski, Krówczyński, Skiba, Zawadzki, Chmiest

Limanovia Szubryt II połowa: Szarek – Komorek, Urbański, Czajka, Hudecki, Pawlik, Szymura, Serafin, Pietras, Waksmundzki, Kozieł

Bramki:
1-0 Chmiest 8’
2-0 Waksmundzki 60’
3-0 Szymura 80’
4-0 Serafin 90’

3’ Zawadzki blisko zdobycia prowadzenia, po jego uderzeniu głową bramkarz udanie interweniuje przy krótkim rogu.
8’ Chmiest znalazł się w posiadaniu piłki w polu karnym i przytomnym precyzyjnym strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla zespołu Limanovii Szubryt w tym spotkaniu.
11’
Skiba dokładnym podaniem uruchomił Niechciała, który oddał strzał niestety prosto w bramkarza Wisły.
16. Obrońcy Wisły ekspediują piłkę z własnego pola karnego. Piłkę zza linii 16 metrów uderzył Jastrzębski, niestety wysoko nad bramką przeciwnika.
19. Dośrodkowanie Niechciała w pole karne Wisły, jednak nikt z naszych zawodników nie skorzystał z tego podania i zawodnicy Wisły wyekspediowali piłkę od własnej bramki.
23’ przerwa na uzupełnienie płynów.
30’ Pierwszy groźniejszy strzał po ziemi z dystansu zawodnika Wisły na bramkę Limanovii pewnie obroniony przy krótkim rogu przez Sotnickiego.
40’ Skiba wywalczył piłkę w środku pola, podciągnął w stronę pola karnego i uderzył minimalnie obok słupka.
45’ Koniec I połowy spotkania. Optyczna przewaga Limanovii. Zespól Wisły rzadko gości na naszym przedpolu bramkowym, a jak już to defensywa Limanovii pewnie interweniuje.

53’ Akcja ofensywna Komorka, który dokładnie dogrywa piłkę w pole karne do Kozieła, lecz jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców Wisły.
56’ Urbański przytomną interwencją  w okolicy 5 metra od bramki zażegnał niebezpieczną sytuację pod naszą bramką po dośrodkowaniu piłki z głębi pola.
57’ Próba oddania bezpośredniego strzału na bramkę Wisły przez Waksmundzkiego skutecznie zablokowana przez obrońców Wisły.
60’ 2-0 po ładnej akcji indywidualnej Waksmundzkiego, który po wywalczeniu piłki przy bocznej linii boiska przedryblował w pięknym stylu obrońców Wisły i z 16 metrów mocnym strzałem po ziemi ulokował piłkę w bramce rywala.
65’
stały fragment gry zza linii 16 metrów dla zespołu Wisły. Precyzyjne uderzenie w prawy górny róg naszej bramki i udaną interwencją popisał się testowany młody bramkarz rezerw Cracovii Oskar Szarek. Sparował piłkę, która odbita jeszcze od poprzeczki upadła na 5 metr skąd obrońcy Limanovii zdążyli ją wybić w pole.
75’ dwójkowa akcja Serafina i Pietrasa zakończona strzałem po ziemi tego ostatniego.
77’ Obrońca Wisły z pustej bramki wybija piłkę po strzale Kozieła.
80’ 3-0 Serafin przejął piłkę w środku pola, podprowadził akcję bliżej pola karnego i dokładnym podaniem, dograł do wychodzącego z lewej strony Szymury, który z okolicy bocznej linii pola bramkowego posłał ją w długi róg bramki obok wychodzącego bramkarza.
85’ Kapitalna sytuacja dla Limanovii. Sam na sam z bramkarzem Waksmundzki, który uderzył z bliska na bramkę, lecz piłka odbiła się przypadkowo  od wyciągniętej ręki bramkarza Wisły, a dobitka Kozieła zbyt słaba padła łupem obrońców.
90’ 4-0 dla Limanovii. Bramka majstersztyk w wykonaniu Serafina, który wyszedł do prostopadłego podania Kozieła i będąc w sytuacji  sam na sam z bramkarzem popisał się sprytnym lobem nad wychodzącym golkiperem Wisły.