15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Popis Dawida Basty. Limanovia w czołówce IV ligi po wygranej z Tarnovią. Minuta ciszy dla Jerzego Golińskiego.

2020-11-22 12:17:00
IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia zwycięstwem 4-0 (2-0) nad Tarnovią Tarnów zakończyła tegoroczną rywalizację ligową. Bohaterem spotkania był doświadczony Dawid Basta. Wypracował dwa rzuty karne i zdobył pięknego gola z woleja.

Przed meczem symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno śp. Jerzego Golińskiego, byłego piłkarza MKS Limanovia, z którą przed laty wywalczył awans do III ligi.

Piłkarz Jerzy Goliński w sezonie 1983/84 po niezwykle zaciętej rywalizacji z Jadowniczanką wraz z drużyną Limanovii zdobył mistrzostwo klasy międzyokręgowej i po raz pierwszy w historii klubu i powiatu limanowskiego, drużyna z naszego regionu awansowała do III ligi. Jurek przez całą swoją przygodę z piłką nożną związany był z Limanovią (od grup młodzieżowych po okazjonalne występy w zespole oldbojów). W pamięci limanowskich kibiców zachował się przede wszystkim jako strzelec honorowego gola w bardzo ważnym wyjazdowym spotkaniu z Jadowniczanką Jadowniki. Limanovia przegrała wówczas 1-4, a Jerzy Goliński popisał się pięknym golem z około 50 metrów. Grał jako boczny obrońca. Po zakończeniu występów w seniorach rozpoczął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Pisarzowej.

*   *   *

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - MKS TARNOVIA TARNÓW 4:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Sebastian Jacak 33 karny (faulowany Dawid Basta), 2:0 Mateusz Wilk 38 (asysta Paweł Pławecki), 3:0 Sylwester Tokarz 55 karny (faulowany Dawid Basta), 4:0 Dawid Basta 80 (asysta Szymon Majeran).

Żółte kartki: K. Mus, Dara, Krzyżak - Tokarczyk, Mącior, Bałut, P. Nowak, Gucwa, Sulowski. Sędzia główny: Łukasz Kogut (Nowy Sącz).

Limanovia: Wojciech Mastalerz - Szymon Witek, Tomasz Zawiślan, Karol Mus, Mateusz Dara (65 Maciej Krzyżak) - Kamil Kurczab (80 Wojciech Kalisz), Mateusz Wilk (60 Sylwester Tokarz), Sebastian Jacak (75 Grzegorz Mus), Dawid Basta, Szymon Majeran - Dawid Pławecki (75 Paweł Matras). A także: Adrian Leśniak, Kamil Rosiek.

Trener: Piotr Kapusta, II trener: Arkadiusz Sajdak. Fizjoterapeuta: Łukasz Zelek. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Tarnovia: Leśniak - Dydyk (68 Kozdruń), Kubon, Mącior, Łaczyk (66 Plebanek) - Klich, Bałut, Król (46 Gucwa), Kucharczyk (46 P. Nowak) - Tokarczyk, M. Nowak (73 Sulowski).

Limanovia udanie kończy rundę jesienną i zasłużenie gromi rywala z Tarnowa. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Kapusty kończą rundę na czwartym miejscu ze stratą 4 punktów do lidera (Lubań Maniowy) i z jednym meczem mniej rozegranym od lidera.

Przebieg meczu:
Początek meczu a raczej jego pierwsze 30 minut było bardzo wyrównane a nawet z lekką przewagą przyjezdnych co z pewnością zaskoczyło gospodarzy. W końcu około 30 minuty nieco mocniej zaatakowali gospodarze czego efektem był faul w polu karnym na Dawidzie Baście i gol zdobyty przez najlepszego strzelca trójkolorowych Sebastian Jacaka.

W 38 minucie limanowianie przeprowadzili najładniejszą akcję meczu. Szybka wymiana piłki w środkowej strefie boiska pomiędzy graczami Limanovii i Kamil Kurczab posłał piłkę za linię obrońców gości, do piłki wystartował Paweł Pławecki, który w dziecinny sposób ograł dwóch obrońców gości i jak stary wyga nie uderzał za wszelką cenę na bramkę Leśniaka tylko ze stoickim spokojem dograł do Mateusza Wilka a ten uderzył technicznie w krótki róg bramki golkipera z Tarnowa i podwyższył wynik na 2-0.

Jeszcze przed przerwą gospodarze stworzyli sobie dogodną sytuację za sprawą znowu młodzieżowca Pawła Pławeckiego, ale koledzy nie potrafili skorzystać z dobrego zagrania młodego gracza gospodarzy.

W drugiej części gry w 54 minucie w polu karnym gości faulowany był Dawid Basta a pewnym egzekutorem 11-stki był rezerwowy w tym meczu Sylwester Tokarz. W 63 minucie Trójkolorowi znowu przeprowadzili piękną akcję z klepki. Jacak zagrał do Tokarza, Tokarz do Jacaka, a ten uderzył z pierwszej piłki, lecz trafił w słupek bramki Leśniaka.

W końcówce znowu miejscowi przycisnęli rywala i w 78 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szymona Majerana na ,,buta" do Dawida Basty, pomocnik gospodarzy plasowanym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gości. W końcówce meczu swoją szansę bramkową miał rezerwowy Piotra Matras, który fatalnie spudłował z 5 metrów po dośrodkowaniu Grzegorza Musa. Jeszcze w samej końcówce przed kolejną szansą stanął ponownie Matras, ale tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem Tarnovii.

Brawo i gratulacje Panowie.

IV liga 2020/2021, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
13.  GKS Drwinia 15 17 5 2 8 15-25 3 0 5 9-18 2 2 3 6-7 1 3 1 0 0 2-0
14.  Skalnik Kamionka Wielka 15 17 5 2 8 20-30 3 1 3 8-10 2 1 5 12-20 1 0 0 0 1 0-2
15.  Bocheński KS 16 14 4 2 10 22-34 3 0 5 10-17 1 2 5 12-17
16.  Watra Białka Tatrzańska 15 13 4 1 10 17-27 2 1 4 9-11 2 0 6 8-16
17.  Okocimski KS Brzesko 15 10 3 1 11 22-41 0 1 6 9-17 3 0 5 13-24
18.  Rylovia Rylowa 15 10 3 1 11 13-49 1 1 5 6-17 2 0 6 7-32
19.  Poprad Rytro 17 7 1 4 12 15-53 1 2 6 7-22 0 2 6 8-31
20.  Barciczanka Barcice 16 6 2 0 14 13-46 0 0 7 3-19 2 0 7 10-27

Limanovia Limanowa zbliżyła się do prowadzących drużyn, które w tej kolejce pauzowały (Lubań Maniowy i Unia Tarnów). Terminarz, wyniki i tabela: http://www.mzpnkrakow.pl/wyniki/s_IV_wsch_2021

Limanovia na kilka spotkań przed zakończeniem pierwszej rundy, zapewniła sobie udział w tzw. grupie mistrzowskiej, z realną szansą i dobrą pozycją wyjściową do walki o mistrzostwo ligi. Na wiosnę Trójkolorowi rozegrają jeszcze 5 spotkań I rundy. W II rundzie liga zostanie podzielona na dwie grupy: 10 zespołów w grupie walczącej o awans i 10 zespołów w grupie walczącej o utrzymanie.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2347, Skomentowano 0 razy