IV liga: Wygrana z Okocimskim. Młody Jakub Wiktor w bramce. Minuta ciszy dla zmarłego Józefa Bindy.

2020-09-27 23:01:04
Limanovia podejmowała u siebie zespół z Brzeska. Wysokie zwycięstwo Trójkolorowych nad Piwoszami (5-1). 18-letni Jakub Wiktor rozegrał cały mecz w limanowskiej bramce zaliczając udany występ. Limanovia znowu nokautuje w drugiej połowie.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - CANPACK OKOCIMSKI KS BRZESKO 5:1 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Sebastian Jacak 8 (karny, faulowany Sebastian Jacak), 2:0 Sylwester Tokarz (asysta Grzegorz Mus) 28, 2:1 Kostecki 55, 3:1 Sylwester Tokarz  65, 4:1 Szymon Witek 71, 5:1 Szymon Majeran (asysta Kamil Rosiek) 84.

MKS Limanovia: Jakub Wiktor - Szymon Witek, Tomasz Zawiślan, Kacper Skrzatek, Grzegorz Mus (66 Szymon Majeran) - Kamil Kurczab (60 Mateusz Wilk), Maciej Krzyżak (72 Paweł Matras), Mateusz Dara, Dawid Basta, Sebastian Jacak - Sylwester Tokarz (77 Kamil Rosiek).

Trener: Piotr Kapusta, II trener: Arkadiusz Sajdak. Fizjoterapeuta: Łukasz Zelek. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Okocimski KS: Jurkiewicz - Stolarz, Kulig, Baran, Czerwiński - Mochel (74 Kotra), Goryczka, Cięciwa, Bury - Duda (46 Kostecki), Wawryka (46 Borowiec, 66 Grochot).

Sędzia: Bartosz Pałetko (Kraków). Żółte kartki: Matras - Mochel, Kulig. Widzów 200.

Przed meczem symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Józefa Bindy, byłego piłkarza i działacza sportowego Limanovii Limanowa.

W podstawowym składzie gospodarzy po dłuższej przerwie spowodowanej z kontuzją pojawił się Dawid Basta. Szansę gry od pierwszej minuty po raz pierwszy otrzymał również Mateusz Dara, który dołączy do Limanovii pod koniec sierpnia (w ubiegłym sezonie występował w rezerwach Sandecji Nowy Sącz).

Trener Piotr Kapusta zdecydował również, aby jednym z młodzieżowców (według przepisów w jednej drużynie na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców) był bramkarz. Karol Pietrzak z przyczyn osobistych nie mógł zagrać. Dlatego postawił na 18-letniego Jakuba Wiktora z zespołu juniorów starszych (wychowanka LKS Wierchy Pasierbiec).

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy. Już w 8 minucie w polu karnym sfaulowany został Sebastian Jacak, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. W 28 minucie po podaniu Grzegorza Musa rezultat celnym strzałem podwyższył Sebastian Tokarz.

W drugiej połowie prosty błąd kosztował miejscowych utratę gola. Była to pierwsza stracona bramka przez Limanovię na własnym boisku w obecnym sezonie. Kontaktowy gol dodał przyjezdnym pewności siebie. Jednak trzecie trafienie dla podopiecznych Piotra Kapusty rozwiało wszelkie wątpliwości. Przewaga Limanovii była znacząca i w końcówce gospodarze strzelili dwie kolejne bramki.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2547, Skomentowano 0 razy