IV liga: Koniec pięknej serii. Stronniczy sędzia i zmarnowane sytuacje strzeleckie z Watrą.

2019-05-08 13:31:03
IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia po dwunastu kolejnych zwycięstwach w roli gospodarza, znalazła swojego pogromcę. Przegrała u siebie z Watrą Białka Tatrzańska. Na 6 kolejek przed końcem sezonu do prowadzącej Unii Tarnów traci 7 pkt.

Od 73 minuty Limanovia grała w liczebnym osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał Karol Mus (w konsekwencji dwóch żółtych).

LIMANOVIA LIMANOWA - WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA 0:2 (0:0)

0:1 Świerzbiński 65, 0:2 Zając 89.

Limanovia: Bomba - Witek, Nowak, Orłowski (75 Plata), Mus - K. Filipek (78 Krzyżak), Kurczab, Jacak, P. Filipek (63 Matlęga) - Chlebda, Pachowicz. A także: Jakub Wiktor, Piotr Matras, Paweł Matras, Bartomiej Żurek. Trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener i kierownik drużyny: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

Watra: Tomasik - Kuchta, Zając, Kostrzewa, Świerzbiński - Pazurkiewicz, Misiura (88 Kurnyta), Kosturko, Czubin (81 Rzadkosz) - Janasik, Kołbon.

Sędzia: Przemysław Greń (Oświęcim). Żółte kartki: K. Mus dwie, P. Filipek, Nowak, Plata - Kuchta, Czubin. Czerwona kartka: K. Mus w 73 minucie (za dwie żółte).

W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Sebastian Jacak. Do szczęścia zabrakło niewiele, po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki.

Limanovia od ataków rozpoczęła drugą połowę. Już po kilku minutach stuprocentową okazję miał Piotr Filipek, ale przestrzelił z kilku metrów. Wynik remisowy nie zadowalał gospodarzy dlatego atakowali coraz większą ilością zawodników. Odkryli się, z czego w końcówce skorzystali goście, którzy dwukrotnie zaskoczyli Bombę (drugi gol po strzale z rzutu wolnego).

Przebieg meczu:

Limanovia powinna osiągnąć solidną bramkową zaliczkę już w pierwszej połowie. Niestety mimo niezłych sytuacji podbramkowych podopieczni Andrzeja Paszkiewicza nie potrafili umieścić piłki w siatce. Najpierw w 30 minucie Piotr Filipek zmarnował dobrą okazję po zagraniu Bartłomieja Chlebdy. Kilka chwil później Sebastian Jacak zamiast lobować Tomasika próbował strzału, który golkiper przyjezdnych wybronił bez problemu. W 39 Trójkolorowi mieli rzut wolny. Z 25 metrów świetnie uderzył Sebastian Jacak, ale piłka trafiła w poprzeczkę. A w 41 minucie kapitan Limanovii Kamil Kurczab zmarnował 100% okazję. W końcówce tej połowy okazję miał też Hubert Pachowicz, lecz i on zmarnował dobrą okazję.

Druga połowa rozpoczęła się od frontalnych ataków gospodarzy i przygniatającej przewagi. Już w 46 minucie dobrą akcję przeprowadził Karol Mus i dograł piłkę do Piotra Filipka, ale ten zmarnował dobrą okazję. Za chwile bardzo dobra akcja Bartłomieja Chlebdy, i tym razem Karol Filipek zmarnował "setkę". Kolejny atak gospodarzy i znowu Piotr Filipek marnuje wyśmienitą okazję. W odpowiedzi goście skontrowali Limanovię i strzał Czubina w świetnym stylu broni Bomba. I znowu z atakiem rusza drużyna gospodarzy, tym razem Bartłomiej Chlebda ograł przy linii dwóch rywali, złamał akcję do środka i uderzył lewą noga po długim rogu, ale znowu Tomasik był na posterunku. Watra odpowiedziała akcją z kontry i uderzeniem Pazurkiewicza, strzał najlepszego gracza IV wschodniej był jednak niecelny.

W 63 minucie nie stu, a dwustu procentową okazję miał Piotr Filipek, lecz i tym razem gracze gospodarzy nie zdołali pokonać bramkarza gości. W odpowiedzi to Watra zdobyła gola. Obrońcami gospodarzy zakręcił Czubin, wrzucił piłkę w pole karne za plecy limanowskich obrońców i wchodzący z drugiej linii Świerzbiński nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce z 5 metrów. Od tej pory znowu gra się wyrównała. Kilka minut później Limanovia stanęła przed szansą na wyrównanie ,ale Hubert Pachowicz przestrzelił po dobrej akcji Sebastiana Jacaka.

W 75 minucie słabo prowadzący spotkanie arbiter z Oświęcimia ukarał drugim żółtym kartonikiem gracza Limanovii Karola Musa. Niestety był to ogromny błąd (nie pierwszy w tym meczu) arbitra, bo obrońca gospodarzy czysto wybił piłkę spod nóg Pazurkiewicza, który wpadł na niego. Od tej pory goście grali już spokojnie, kontrolując to co działo się na boisku. Kolejna kontrowersja z udziałem arbitra pana Przemysława Grenia miała miejsce w 88 minucie, kiedy przed polem karnym przewrócił się Pazurkiewicz, piłkę przejął zawodnik Watry Kosturko, który ruszył na bramkę gospodarzy, jednak piłka uciekła mu poza boisko. Lecz... w tym momencie nie wiedzieć czemu arbiter odgwizdał rzut wolny sprzed pola karnego dla gości. Mimo protestów graczy Limanovii (Daniel Nowak otrzymał żółty kartonik i będzie pauzował z Unią Tarnw w następnym meczu!), sędzia nie zmienił decyzji. Z 16 metrów nad murem dokładnie przymierzył Zając i pierwsza porażka Limanovii w tym sezonie na własnym obiekcie stała się faktem.

No cóż, szkoda. Niestety brak skuteczności to główny powód porażki Limanovii w tym meczu, bo nawet sędzia główny by nie przeszkodził, gdyby Trójkolorowi mieli w tym spotkaniu lepszą skuteczność.