MLJS: Limanovia wygrywa w Jaskółczym gnieździe, dublet Pawła Matrasa. Przecieraki przed hitem IV ligi.

2019-05-07 19:27:31
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 22. Trójkolorowi pewnie poradzili sobie na wyjeździe z drużyną Tarnowskich Jaskółek, wygrywając 4-1 (3-1) na Stadionie w Mościcach-Tarnowie. Podopieczni Łukasza Bukowca wskoczyli na IV miejsce.

ZKS Unia Tarnów - MKS Limanovia Electrical MOS.PL Limanowa  1-4 (1-3)

Bramki: 1-0 dla Limanovii: Mateusz Matlęga głową (asysta Szymon Majeran), 8 minuta. 1-1 gospodarze: Kamil Kasprzykowski, 17 minuta. 2:1 dla Limanovii: Paweł Matras (asysta Paweł Pławecki), 32 minuta. 3-1 dla Limanovii: Szymon Pietrzak (asysta Piotr Matras), 37 minuta. 4-1 dla Limanovii: Paweł Matras głową (asysta Szymon Majeran), 58 minuta.

Miejsce: Stadion główny Unii Tarnów w Mościcach-Tarnowie

LIMANOVIA: Karol Pietrzak (85 Patryk Osinko) - Maciej Kęska (65 Jakub Urbański), Kacper Skrzatek (C), Wojciech Jędrzejek, Tomasz Miśkowiec (68 Konrad Węglarz), Paweł Matras, Piotr Matras (46 Bartłomiej Żurek), Mateusz Matlęga (46 Adrian Stajnder), Szymon Majeran, Szymon Pietrzak, Paweł Pławecki. Trener: Łukasz Bukowiec. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Drużyna z Limanowej odebrała atuty miejscowym, będąc częściej w posiadaniu piłki i wypracowując sobie wiele klarownych sytuacji strzeleckich. Limanowianie po stracie gola, podkręcili tempo meczu i coraz częściej atakowali bramkę gospodarzy, a strzelając następne bramki, przejęli kontrolę nad spotkaniem. Przy lepszej skutecznosci goście powinni wygrać to spotkanie znacznie większą różnicą bramek.

Było to kolejne piąte zwycięstwo Limanovii w lidze MLJS. Limanowianie od 10 kolejek nie przegrali jeszcze spotkania ligowego, a z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej i coraz odważniej pną się w górę tabeli. Dzięki temu, podopieczni Łukasza Bukowca dogonili czołówkę ligi i tylko 2 punktów brakuje Trójkolorowym do III miejsca.

ZAPOWIEDŹ DERBÓW ZIEMI LIMANOWSKIEJ W MLJS (w niedzielę) oraz meczu pierwszej drużyny Limanovii z Unią Tarnów na wyjeździe (w sobotę).

Następny mecz ligowy, w ramach 24. kolejki, Juniorzy starsi Limanovii (2000 i młodsi) rozegrają u siebie, tj. w niedzielę dn. 12.05.2019 r. o godz. 10:00 - z drużyną KS Sokół Słopnice. Serdecznie zapraszamy!

A dzień wcześniej, w sobotę 11 maja br. o godz. 17:00, Limanovia ponownie zawita do Jaskółczego Gniazda na stadion w Mościcach-Tarnowie, gdzie miejscowa Unia Tanów podejmie u siebie Limanovię Limanowa w hicie 25. kolejki o Mistrzostwo IV ligi Małopolskiej-wschód.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3189, Skomentowano 0 razy