IV liga: Twierdza lidera niezdobyta! Wygrana z Unią Tarnów.

2018-10-06 14:48:39
IV liga, Małopolska-wschód, 10 kolejka. Wielkie emocje i pięć goli w meczu na szczycie. Trójkolorowi pokonali u siebie Tarnowskie Jaskółki 3-2. Jeszcze do 70 minuty Limanovia przegrywała, a decydującego gola zdobyła w doliczonym czasie gry.

LIMANOVIA LIMANOWA - UNIA TARNÓW 3:2 (1:2)

BRAMKI: 0:1 Dominik Wardzała 3 minuta, 1:1 Arkadiusz Serafin (asysta Mateusz Lampart) 31 minuta, 1:2 Łukasz Popiela 33 minuta, 2:2 Mateusz Lampart (karny, faulowany Rafał Gadzina) 77 minuta, 3:2 Rafał Gadzina (asysta Arkadiusz Serafin) 90(+1) minuta.

Żóte kartki: Jacak - Biały, Lisak, Drozdowicz, Bachara, Malisz.

Sędzia główny: Maciej Koster.

MKS Limanovia: Daniel Bomba - Dawid Plata (46 Mateusz Matlęga), Kacper Orłowski, Daniel Nowak, Karol Mus - Kamil Kurczab, Piotr Matras (65 Paweł Matras), Sebastian Jacak, Arkadiusz Serafin - Bartłomiej Żurek (46 Rafał Gadzina), Mateusz Lampart. A także: Karol Pietrzak, Piotr Filipiek, Andrzej Mrożek.

Sztab Limanovii podczas meczu: I trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener: Mateusz Wroński. Kierownik drużyny: Marian Wrona. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

Unia: Lisak - Tyl, Biały, Popiela, Witek - M. Nowak (60 Orlik), Mytko (76 Tyrka), Wardzała (64 Drozdowicz), Oszust - Adamski (84 Bachara), Malisz.

Limanovia w tym sezonie przed własną publicznością nie straciła jeszcze punktów, dzisiaj podtrzymała dobrą passę i osiągnęła szóste zwycięstwo. Gospodarze przystąpili do tego spotkania bez dwóch podstawowych zawodników: Macieja Krzyżaka i Szymona Witka, którzy pauzowali za żółte kartki. W szeregach tarnowskiej ekipy zabrakło natomiast Węgrzyna. Pojedynek dwóch czołowy drużyn był bardzo zacięty i trzymał w napięciu do samego końca.

Mecz rozpoczął się dla Limanovii bardzo źle, bo już w 3 minucie Wardzała precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Bombę. Gospodarze w pierwszej połowie mieli duże problemy z upilnowaniem Popieli. Jednak w 31 minucie po podaniu od Lamparta do wyrównania doprowadził Serafin. Radość z gola trwała bardzo krótko, bo już dwie minuty później wspomniany Popiela ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron Limanovia przycisnęła, ale na efekt bramkowy trzeba było długo czekać. W 77 minucie do piłki wyskoczył Gadzina i został sfaulowany przez próbującego interweniować Lisaka. Pewnym egzekutorem podyktowanej  jedenastki okazał się Lampart. Dwie minuty później Unia była bliska ponownego objęcia prowadzenia, ale piłka po strzale zawodnika gości odbiła się od słupka.

Decydujący gola padł w doliczonym czasie gry. Z prawej strony dośrodkował Serafin, a piłkę w siatce umieścił Gadzina.

Wyniki: Kolejka 10. 6-7 października 2018.

Limanovia Limanowa 3-2 Unia Tarnów 6 października, 11:00 (sob)
Watra Białka Tatrzańska 1-0 Okocimski KS Brzesko 6 października, 16:00

Zapowiedź następnej kolejki 11: 13-14 października 2018.

Okocimski KS Brzesko - Limanovia Limanowa 13 października, 15:00 (sob)
Unia Tarnów - Sandecja II Nowy Sącz 13 października, 15:00

Zapowiedź następnego meczu:  już w najbliższą sobotę, tj. 13 października 2018 r. MKS Limanovia zagra na wyjeździe z Okocimskim Brzesko o godz. 15:00.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3757, Skomentowano 0 razy