IV liga: Celne dwie główki Arkadiusza Serafina na wagę zwycięstwa z Tarnovią.

2018-09-08 23:25:10
IV liga, Małopolska-wschód, 6 kolejka. Limanovia pokonała u siebie Tarnovię Tarnów 2-1 (2-0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Serafin głową. Niemal całą drugą połowę Trójkolorowi grali w liczebnym osłabieniu.

LIMANOVIA LIMANOWA - TARNOVIA TARNÓW 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Serafin 5 (asysta Kamil Kurczab), 2:0 Arkadiusz Serafin 20 (asysta Szymon Witek), 2:1 Marcel Nowak 71.

Żółte kartki: Szymon Witek dwie, Daniel Nowak, Kamil Kurczab - Mikoś, Marut. Czerwona kartka: Szymon Witek 50, w konsekwencji dwóch żółtych.

Sędzia główny: Aleksander Najman. Sędzia Asystent 1: Jan Moskal. Sędzia Asystent 2: Jaroslaw Jaźwiecki (KS Kraków).

MKS Limanovia: Daniel Bomba - Szymon Witek, Kacper Orłowski, Daniel Nowak, Dawid Plata - Kamil Kurczab, Sebastian Jacak, Arkadiusz Serafin (85 Mateusz Matlęga), Maciej Krzyżak (72 Piotr Matras) - Bartłomiej Żurek (57 K. Mus), Mateusz Lampart.

Sztab Limanovii: I trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener: Mateusz Wroński. Kierownik drużyny: Marian Wrona. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

MKS Tarnovia: Kubik - P. Nowak, Baruch, Marut, Mikoś (46 M. Nowak) - Klich (58 Tokarczyk), Kuboń, Prokop (67 Kluska), Dydyk (46 Kozioł) - Mącior, Zubel.

Sztab Tarnovii: I trener: Wojciech Gucwa. II trener: Tomasz Mikoś. Kierownik drużyny: Andrzej Klich.

Limanovia rozpoczęła od mocnego uderzenia i na początku wypracowała sobie dwie klarowne sytuacje strzeleckie. Najpierw w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do siatki wybili obrońcy gości. Po chwili po dośrodkowaniu od Kurczaba celną główką popisał się Serafin i gospodarze objęli prowadzenie. Pomocnik limanowskiego zespołu, mimo że nie należy do wysokich zawodników (170 cm) w 20 minucie po raz drugi zaskoczył bramkarza rywali strzałem głową. Tym razem wykorzystał dokładne podanie od Witka.

Dwubramkowe prowadzenie spowodowało, że Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Jednak w 50 minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuścił Szymon Witek.

Przewaga jednego zawodnika dawała Tarnovii nadzieję na korzystny rezultat. Goście poderwali się do walki i zaczęli coraz śmielej atakować. Kontaktowy gol sprawił, że końcówka była bardzo nerwowa, ale Limanovia utrzymała korzystny rezultat.

Na mecz do Limanowej przyjechała zorganizowana grupa kibiców Tarnovii i drużyna gości (podobnie zresztą jak gospodarze) mogła liczyć na doping swoich sympatyków. Dziękujemy za głośny i kulturalny doping kibicom obu drużyn!

Kolejka VI. 8-9 września 2018.

Limanovia Limanowa 2-1 Tarnovia Tarnów 8 września, 17:00
Glinik Gorlice - Olimpia Pisarzowa 9 września, 15:00
Unia Tarnów 3-1 Bocheński KS 8 września, 16:00
Sandecja II Nowy Sącz - Barciczanka Barcice 9 września, 16:00
GKS Drwinia - Lubań Maniowy 9 września, 16:00
LKS Szaflary 1-3 Okocimski KS Brzesko 8 września, 17:00
Dunajec Zakliczyn - Watra Białka Tatrzańska 9 września, 16:00