MLJS: Wygrana z Unią Tarnów. Twierdza Limanovii niezdobyta.

2018-05-22 21:26:10
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 26. Limanovia wygrała u siebie z tarnowskimi Jaskółkami i tym samym Trójkolorowi nadal są jedynym zespołem w małopolskiej lidze, którzy u siebie jeszcze nie przegrali.

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS PL - ZKS Unia Tarnów  3-2 (1-1)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Żurek 20 min. 1:1 Kamil Kasprzykowski 43 min. 2:1 Mateusz Smoter 62 min. 3:1 Maciej Tarasek 73 min. 3:2 Tomasz Bil 80 min.

Żółte kartki: Mirosław Kordeczka - Mateusz Kozdęba.

Sędzia główny: Tomasz Śmierciak.

Skład MKS Limanovia: Karol Pietrzak - Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek, Michał Napora, Mirosław Kordeczka, Paweł Pławecki, Dawid Mrożek (65 Karol Postrożny), Adrian Stajnder (82 Dawid Hojda), Maciej Tarasek, Mateusz Smoter (84 Jakub Czaja), Bartłomiej Żurek. Trener: Łukasz Bukowiec.

Mecz z trudnym i niewygodnym rywalem walczącym o utrzymanie w małopolskiej lidze do ostatnich minut spotkania (przez większość meczu goście grali wysokim pressingiem). Walka toczyła się głównie w środku pola, jednak optyczną przewagę mieli gospodarze.

W pierwszej połowie Trójkolorowi na początku zostali zaskoczeni przez gości z Tarnowa. Unia wyprowadziła kilka niebezpiecznych akcji w stronę bramki Limanovii. Po 20 minutach gry, Limanovia otrząsnęła się po groźnych atakach gości i zaczęła grać mądrą piłkę, gdzie widać było od tej pory znaczne panowanie gospodarzy na boisku.

Goście mieli jednak kilka klarownych okazji po kontrach lub indywidualnych błędach zawodników MKS-u. W końcowym rozrachunku lepsi okazali się jednak podopieczni Łukasza Bukowca, którzy wykazali się zimną krwią w polu karnym, strzelając jedną bramkę więcej od rywali.

Ta wygrana pozwoliła Limanovii umocnić się na najniższym stopniu ligowego podium.

Twierdza niezdobyta!

Brawa należą się Trójkolorowym, ponieważ stadion Limanovii jest jak dotychczas - jedyną niezdobytą "Twierdzą" na swoim terenie w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych w bieżącym sezonie. Wszyscy rywale pogubili tutaj punkty.

Zapowiedź następnego meczu - Hit kolejki - z wiceliderem Hutnikiem Kraków:

Spotkanie w ramach 27. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a Hutnikiem Kraków. Dnia: 26 maja 2018 (niedziela) o godz. 17:30 na stadionie Limanovii.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3371, Skomentowano 0 razy