IV liga: bez punktów z Bochnią w osłabionym składzie. Udany debiut juniora Piotra Matrasa!

2017-11-07 12:44:32
IV LIGA, 14 kolejka. Limanovia przegrała na wyjeździe z BKS Bochnia 1-2. Ze względu na żółte i czerwone kartki w poprzednich spotkaniach w składzie Limanovii nie mogło wystąpić kilku podstawowych zawodników.

BKS BOCHNIA - MKS LIMANOVIA LIMANOWA 2:1 (1:0)

1:0 gol dla gospodarzy w 35 minucie, 2:0 gol dla gospodarzy w 60 minucie, 2:1 Kaczor 85 karny (faulowany Mateusz Król).

MKS Limanovia: Daniel Bomba - Kamil Kuczab, Kacper Orłowski, Piotr Śmierciak, Karol Mus - Piotr Kaczor, Sebastian Jacak, Józef Piwowarczyk, Grzegorz Mus (73 Mateusz Król) - Szymon Burkat, Marcin Krywoborodenko (46 Piotr Matras).

W drugiej połowie w drużynie gości na czwartoligowych boiskach zadebiutował Piotr Matras z zespołu juniorów starszych.

Bardzo dobry mecz i bardzo dobre sędziowanie!

Mecz był dobry i naprawdę ciekawy, w którym dominowały aspekty taktyczne. Jedni i drudzy doskonale zdawali sobie sprawę ze swoich atutów. Limanovia momentami mocno napierała, ciekawie radziła sobie w środkowej strefie. Takich meczów chciałoby się oglądać jak najwięcej. Należy również podkreślić bardzo dobre sędziowanie krakowskich sędziów.

Bocheńskie smaczki!

Pojedynek miał swoje dodatkowe "smaczki", chociażby takie, że w szeregach gości z Limanowej grało kilku zawodników z bocheńską przeszłością (bracia Karol i Grzegorz Mus, Piotr Matras oraz Sebastian Jacak). W dodatku, w Bocheńskim grał doświadczony zawodnik Michał Ruchałowski, który jeszcze rok temu był... kapitanem Limanovii! Zatem, był to zacięty pojedynek, ale i każdemu z tych piłkarzy zależało aby pokazać się z dobrej strony. Po meczu były oczywiście serdeczne pożegnania... starych znajomych.

Mecz:

Ekipa BKS Bochnia dość szybko wyszła na prowadzenie. Już w 7. minucie meczu swoją okazję wykorzystał Karol Filipek. Zawodnik BKS-u wykończył strzał Grzegorza Muszalika, który mocno uderzył na bramkę, ale piłka - odbita przez bramkarza, jeszcze nie potrafiła znaleźć celu. Ci sami zawodnicy mieli udział przy drugim golu. Tym razem jednak zamienili się rolami. Inicjatorem był Filipek, który podał do Muszalika. Zawodnik gospodarzy plasowanym uderzeniem posłał piłkę obok dobrze spisującego się Daniela Bomby i było 2:0. Limanovia zdobyła kontaktowe trafienie dopiero 85. minucie, kiedy to Piotr Kaczor skutecznie wykorzystał rzut karny.