Podhale. Nieudany wyjazd do Watry. Lidera jednak nadal mamy.

2017-05-21 19:36:23
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia przegrała na wyjeździe z Watrą Białka Tatrzańska. Od 20 minuty gospodarze grali w liczebnym osłabieniu. Przerwaliśmy serię spotkań bez porażki. Na szczęście Barciczanka też przegrała.

Limanovia ostatnio przegrała 9 października 2016 (1-0 na wyjeździe z Wolanią Wola Rzędzińska). Przez kolejnych 14 spotkań nie schodziła z boiska jako pokonana. Ta seria zakończyła się w wyjazdowym pojedynku z trzecim zespołem tabeli, Watrą Białka Tatrzańska. Z zespołem, który na własnym boisku może pochwalić się najlepszym dorobkiem punktowym w całej lidze.

WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA – LIMANOVIA LIMANOWA 2:1 (2:0)

1:0 Tomasz Kołboń 6, 2:0 Konrad Buć 44 – 2:1 Kamil Kurczab 80.

Żółte kartki: Karol Mus, Józef Piwowarczyk – Michał Petrus, Mirosław Kalita. W 20 minucie czerwoną kartkę otrzymał  zawodnik Watry Andrzej Rabiański (za uderzenie przeciwnika w walce o piłkę).

MKS LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz – Szymon Witek, Kamil Kurczab, Maciej Ślazyk, Walid Kandel – Karol Mus (68 Tomasz Lichota), Józef Piwowarczyk, Sebastian Jacak, Piotr Kaczor, Grzegorz Mus (78 Norbert Czaja) – Marcin Kurek.

Mecz fatalnie ułożył się dla Limanovii. Już w 6 minucie zawodnik gospodarzy oddał strzał zza pola karnego i Mastalerz wyciągał piłkę z siatki. Po czerwonej kartce dla A. Rabiańskiego wydawało się, że goście przejmą inicjatywę gry. Niestety Watra miała wyraźną przewagę nad rywalami pod względem warunków fizycznych i skutecznie rozbijała wszystkie próby ataków. Grając w liczebnym osłabieniu tuż przed przerwą zdołali jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie. Po szybkiej kontrze jeden z zawodników przelobował Mastalerza, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wyszła w pole, ale dobitka głową przyniosła gospodarzom drugiego gola.

Po zmianie stron Limanovia prowadziła grę, ale miała wielkie trudności z przedostawaniem się w okolice pola karnego. Sporo było nerwowych i niedokładnych podań. Dopiero w 80 minucie Limanovia zdobyła kontaktowego gola, gdy celnie z rzutu wolnego z ponad 20 metrów przymierzył Kamil Kurczab (z konieczności zagrał dzisiaj w obronie, zastępując pauzującego za żółte kartki Michała Ruchałowskiego). W końcówce goście przycisnęli, ale Watra nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Czujemy się mocno skrzywdzeni

Gratulujemy zwycięstwa Watrze, ale niestety... kolejny raz sporo kontrowersji w naszych szeregach wzbudziło kilka decyzji krakowskich sędziów (mamy materiał video i zastanawiamy się nad tym czy go nie udostępnić szerszej publiczności), czujemy się mocno skrzywdzeni.

Poprad Rytro 2-2 Glinik Gorlice 21 maja, 17:00

IV liga 2016/2017, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
14.  Orkan Szczyrzyc 26 21 5 6 15 35-59 3 3 7 20-29 2 3 8 15-30 4 5 1 2 1 6-8
15.  Jadowniczanka Jadowniki 26 21 5 6 15 38-62 4 2 7 19-26 1 4 8 19-36 3 4 1 1 1 5-3
16.  KS Tymbark 24 21 4 9 11 32-42 1 6 4 11-20 3 3 7 21-22 3 3 0 3 0 3-3

Zapowiedź następnej 27 kolejki. 27-28 maja 2017. Czekają nas DERBY!