15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Awans do IV ligi zapewniony!

2016-06-03 08:08:56
Limanovia zagwarantowała sobie awans do IV ligi. W Szczyrzycu zmierzyliśmy się z tamtejszym Orkanem w zaległym spotkaniu. Przegraliśmy (1-0), ale na trzy kolejki przed końcem możemy być pewni awansu.

W Szczyrzycu oficjalnie otwarto wyremontowany stadion piłkarski. Był to jednocześnie mecz na szczycie w nowosądeckiej okręgówce, trzeci zespół podejmował lidera. Limanovia mimo porażki zagwarantowała sobie awans do IV ligi. O drugie miejsce premiowane awansem Orkan Szczyrzyc powalczy z Sokołem Słopnice - na trzy kolejki przed końcem sezonu traci do niego 1 punkt.

Dla Limanovii awans jest wielkim sukcesem. Rok temu w limanowskim klubie doszło do sportowego i organizacyjnego trzęsienia ziemi. Limanovia spadła z drugiej ligi i kurek z dużymi pieniędzmi zakręcił dotychczasowy główny sponsor, Zbigniew Szubryt. Przez chwilę wydawało się, że limanowska drużyna nie zostanie zgłoszona do rozgrywek. W pośpiechu skompletowano jednak kadrę, głównie z wychowanków i zawodników z terenu powiatu limanowskiego. Zrezygnowano z III ligi i zespół zgłoszono do V ligi. Dzisiaj takiej decyzji nikt w Limanovii nie żałuje, zwłaszcza że ze względu na reorganizację rozgrywek w III lidze w tym sezonie spadnie sporo drużyn. Limanovia w przyszłym sezonie zagra w IV lidze, mając solidny zgrany zespół, w którym po bardzo dobrym sezonie panuje znakomita atmosfera.

LKS ORKAN SZCZYRZYC – MKS LIMANOVIA LIMANOWA  1:0 (1:0)

1:0 Oleksy 30.

Sędzia główny: Krzysztof Budnik (Nowy Sącz). Żółta kartka: D. Nowak, Wardęga, P. Wójs, Gargas – N. Czaja, Kandel. Widzów 300.

ORKAN: K. Piwowarczyk – Gargas, Stelmach, Olbrycht, Wiktor – Nowak, Gnyla (90 Kruczek), Wardęga (90 Łabędź), Tabor – Oleksy (66 Limanówka), P. Wójs.

LIMANOVIA: Mastalerz – Mąka, Wierzycki, Ruchałowski, D. Kurczab (73 Kandel) – Wsół (55 N. Czaja), Lichota, Ślazyk, K. Kurczab – J. Piwowarczyk, Kurek (70 Kożuch).

Pierwsza połowa nie była porywająca. Rywalizacja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gospodarze pierwszą groźną akcję wypracowali w 30 minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Podanie ze środka pola od Tabora otrzymał Oleksy, wpadł w pole karne i celnym strzałem pokonał Mastalerza. Cztery minuty później Limanovia mogła doprowadzić do wyrównania. Po podaniu J. Piwowarczyka z 14 metrów uderzał K. Kurczab i bramkarz gospodarzy z trudem wybił na rzut rożny.

Po zmianie stron mecz był nadal bardzo wyrównany. Orkan zadowolony z prowadzenia skoncentrował się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki, ale przeprowadzał także groźne kontry. Goście najbliżsi zdobycia wyrównania byli w 73 minucie, wówczas Kożuch w znakomitej okazji nieznacznie przestrzelił.

- Chłopcy schodzili z boiska bardzo rozczarowani – powiedział po meczu trener Limanovii, Mateusz Wroński. – Nikt z nas dzisiaj nie będzie świętował awansu, bo chcieliśmy go przypieczętować zwycięstwem w Szczyrzycu. Mieliśmy również okazje, żeby przynajmniej wywalczyć remis. Był to wyrównany mecz walki, w którym rywale mieli więcej szczęścia. Myślę, że ten awans poczujemy dopiero w kolejnym spotkaniu, który mam nadzieję wygramy.

Liga okręgowa 2015/2016, grupa: Nowy Sącz

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Gród Podegrodzie 26 38 11 5 10 38-34 7 1 5 22-17 4 4 5 16-17
8.  Olimpia Pisarzowa 27 36 12 0 15 44-56 9 0 4 25-18 3 0 11 19-38 2 3 1 0 1 3-1
16.  Turbacz Mszana Dolna 25 10 2 4 19 19-64 1 1 10 7-33 1 3 9 12-31

Następna kolejka - 28. w dniach 4-5 czerwca 2016.

ULKS Korzenna - Huragan Waksmund 4 czerwca, 18:00
Turbacz Mszana Dolna - Orkan Szczyrzyc 5 czerwca, 17:00
AKS Ujanowice - Płomień Limanowa 5 czerwca, 17:00
LKS Kobylanka - MKS Limanovia Limanowa 4 czerwca, 18:00 (sobota)
Orkan Raba Wyżna - Jarmuta Szczawnica 5 czerwca, 17:00
Helena Nowy Sącz - Sokół Słopnice 4 czerwca, 17:00
Gród Podegrodzie - Ogniwo Piwniczna Zdrój 4 czerwca, 17:00
Olimpia Pisarzowa - Łosoś Łososina Dolna 5 czerwca, 17:00

Następny mecz ligowy, MKS Limanovia rozegra w najbliższą sobotę (4 czerwca, godz. 18:00) na wyjeździe: z Kobylanką.

Jeśli wygramy ten mecz, to na 2 kolejki przed końcem sezonu zapewnimy sobie: Mistrza nowosądeckiej Ligi Okręgowej 2015/2016. Wszystko teraz tylko w nogach i w głowach naszych Piłkarzy oraz gardłach Kibiców, którzy są naszym 12-tym zawodnikiem na boisku. :-)

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4845, Skomentowano 0 razy