Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 9 27
2. KOLEJARZ Stróże 9 22
3. MKS LIMANOVIA Limano... 9 19
4. GLINIK Gorlice 9 19
5. LUBAŃ Maniowy 9 19
6. WATRA Białka Tatrza... 9 17
7. POPRAD Muszyna 9 16
8. OKOCIMSKI Brzesko 9 16
9. TARNOVIA Tarnów 9 15
10. WOLANIA Wola Rzędzi... 9 12
11. WIERCHY Rabka-Zdrój... 9 10
12. JARMUTA Szczawnica 9 9
13. SKALNIK Kamionka Wie... 9 7
14. METAL Tarnów 9 7
15. SOKÓŁ Słopnice 8 5
16. DUNAJEC Zakliczyn 9 5
17. BOCHEŃSKI KS 9 3
18. RADŁOVIA Radłów 8 1
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Wyjazd do Mielca /transmisji video nie będzie/

2014-05-15 20:29:07
Powiększ
Konieczne przełamanieRozgrywki II ligi wschodniej weszły w decydującą fazę. Teraz już nie ma żartów. Każde spotkanie to być albo nie być przynajmniej dla 9 zespołów od czwartego do 12 miejsca w tabeli grupy wschodniej. Reorganizacja rozgrywek II ligi która zakłada utworzenie jednej grupy rozgrywkowej od sezonu 2014/2015, wymusiła to, że od początku rozgrywek trwa zażarta walka o pozostanie w gronie 8 zespołów, z których dwa uzyskają automatyczny awans do I ligi, a pozostałe sześć zespołów zapewni sobie byt w nowej zreformowanej II lidze.
Zespół Limanovii Szubryt jak i najbliższy jej przeciwnik Stal Mielec znajdują się właśnie w tej grupie, która walczy o utrzymanie. W nieco lepsze sytuacji od Stali znajduje się Limanovia, która aktualnie ma na swoim koncie o 4 oczka więcej od swojego najbliższego rywala. Limanovia po 29 kolejkach zgromadziła 43 punkty i zajmuje obecnie 5 pozycje w tabeli, natomiast Stal na swoim koncie zaksięgowała 39 punktów i obecnie zajmuje jedenastą spadkową pozycje w tabeli. Stali od początku rundy wybitnie się nie wiedzie, a jej łączny dorobek we wszystkich jedenastu kolejkach na wiosnę wynosi osiem punktów, co jednoznacznie wskazuje, że drużyna znajduje się w regresie. O ile w rundzie jesiennej spisywała się rewelacyjnie i na zakończenie rundy zajmowała świetne 2 miejsce, o tyle wiosna przyniosła serię porażek po których Stal znacznie obniżyła swoją pozycje w tabeli. Stal na wiosnę poniosła kolejno 3 porażki pod rząd na początku rundy (z Legionovią 1:3, Olimpią Zambrów 1:3, Stalą Stalowa Wola 0:1). Czwarta porażka Stali miała miejsce w 26 kolejce z Concordią Elbląg w stosunku 0:1. Dwa zwycięstwa w 11 spotkaniach na wiosnę z Garbarnią Kraków 1:0, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:0, oraz dwa remisy z Wigrami Suwałki 1:1 na wyjeździe i Siarką Tarnobrzeg u siebie również 1:1, na pewno nie zadawalają kibiców Stali. Stal w ostatnim swoim spotkaniu wyjazdowym doznała porażki 2:1 z Radomiakiem Radom. Na dodatek w spotkaniu z Limanovią za żółte kartki nie wystąpi dwóch podstawowych zawodników Stali, mianowicie pomocnik Sebastian Głaz, oraz stoper Mateusz Załucki.
W rundzie jesiennej Limanovia na własnym obiekcie pokonała Stal 1:0, a strzelcem zwycięskiej bramki z rzutu karnego był Wojciech Dziadzio.
Zespół Limanovii chcący podtrzymać swoje szanse musi z tego spotkania przywieźć jakąkolwiek zdobycz punktową. Nawet wywalczenie 1 punktu nie przekreśli naszych szans. Niestety w zespole Limanovii nie wystąpi nasz czołowy snajper Wojciech Dziadzio, który również musi odbyć pauzę w konsekwencji kartki otrzymanej w ostatnim spotkaniu z Wisłą Puławy. Natomiast do zespołu powraca rozgrywający Artur Skiba.   Sędzią Głównym spotkania będzie Marcin Bielawski z Mysłowic – Śląski ZPN


Niestety Zarząd Stali Mielec nie wyraził zgody na przeprowadzenie bezpośredniej transmisji „na żywo” z tego spotkania, którą dla kibiców Limanovii miała zrealizować Limanowska Telewizja Internetowa . W związku z tym informujemy, że ekipa dokona zapisu video tego spotkania, które w formie retransmisji zostanie emitowane przez Portal zaraz po zakończeniu spotkania.

Natomiast dostępna będzie relacja tekstowa „na żywo” w serwisie Lajfy.com -

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3877, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^