Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 9 27
2. KOLEJARZ Stróże 9 22
3. MKS LIMANOVIA Limano... 9 19
4. GLINIK Gorlice 9 19
5. LUBAŃ Maniowy 9 19
6. WATRA Białka Tatrza... 9 17
7. POPRAD Muszyna 9 16
8. OKOCIMSKI Brzesko 9 16
9. TARNOVIA Tarnów 9 15
10. WOLANIA Wola Rzędzi... 9 12
11. WIERCHY Rabka-Zdrój... 9 10
12. JARMUTA Szczawnica 9 9
13. SKALNIK Kamionka Wie... 9 7
14. METAL Tarnów 9 7
15. SOKÓŁ Słopnice 8 5
16. DUNAJEC Zakliczyn 9 5
17. BOCHEŃSKI KS 9 3
18. RADŁOVIA Radłów 8 1
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Remis z Świtem-błędne decyzje sędziego wypaczyły wynik spotkania

2014-04-19 17:17:54
Powiększ
Kolejna niewykorzystana szansa w meczu wyjazdowym

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Limanovia Szubryt 3:3 (1:1)


 

Bramki:
1:0 Szuprytowski 28’
1:1 Garzeł 42’
2:1 Szabat 49’
2:2 Pyciak 56’
3:2 Szabat 86’
3:3 Dziadzio 89’


W meczu wyjazdowym Limanovia zremisowała w z broniącym się przed spadkiem zespołem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w stosunku 3:3. Remis dla zespołu Limanovii na dwie minuty przed końcem spotkania uratował Wojciech Dziadzio najskuteczniejszy strzelec w zespole Dariusza Sieklińskiego. Gospodarze dwie bramki zdobyli ze stałych fragmentów gry. Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Gdyby nie piękny gol w wykonaniu Arkadiusza Garzeła to niewiele by można powiedzieć na temat tej części spotkania. Zespół Limanovii zagrał zbyt defensywnie i zachowawczo i nie stworzył wielu sytuacji podbramkowych. Druga połowa, kiedy Limanovia zagrała bardziej odważnie i ofensywniej mogła się podobać, jednak gospodarze wykorzystali dwa stałe fragmenty gry z których padły obydwie bramki.
Niestety remis ten okupiony został kontuzja Jacka Pietrzaka, który ucierpiał w starciu z bramkarzem gospodarzy, po którym został zniesiony z boiska i odwieziony do szpitala w Warszawie. Ze wstępnych informacji wiadomo jest, że Jacek doznał urazu stawu skokowego. Jednak jak ciężki jest to uraz wykaże szczegółowe badanie w szpitalu.  

P.S. 
Niestety byliśmy świadkami skandalicznego sędziowania. Sędzia tego spotkania był zbyt wyrozumiały dla gospodarzy, którzy nie mogąc sobie poradzić w niektórych sytuacjach co nóż uciekali się do brutalnych fauli na naszych zawodnikach. To co prezentowali gospodarze miało się nijak do zasady fair play.  Przykładem tego jest kilka sytuacji w których zawodnicy gospodarzy powinni ujrzeć czerwone kartoniki. Przykładem sytuacja z 61’ i faul bramkarza gopodarzy w polu karnym na naszym zawodniku. Bezpardonowa interwencja Domżała na nogi Jacka Pietrzaka zakończyła się ciężką kontuzją stawu skokowego wykluczającą go prawdopodobnie z gry już do końca sezonu. W wyniku tego zdarzenia zawodnik nasz odwieziony został do szpitala. Na tę sytuację sędzia kompletnie nie zareagował, jakby nic się nie stało nakazał wznowienie gry od bramki. Jacek wraz z zespołem po założeniu opatrunku gipsowego wrócił z zespołem do Limanowej. O tym jak ciężka jest jego kontuzja pokażą dodatkowe badania specjalistyczne. 
Widząc pobłażliwość sędziego gospodarze dalej kontynuują brutalną grę. W 64’ spotkania przy bocznej linii boiska brutalnie sfaulowany przez Szczepańskiego został Wojciech Dziadzio, niestety sędzia uznał, że żółty kartonik powinien wystarczyć. Niestety nie miał już wątpliwości w stosunku do sytuacji z 77’ kiedy to Rafał Komorek podcięty w polu karnym przez obrońcę gospodarzy upadł. Zamiast rzutu karnego ujrzał żółty kartonik za rzekome symulowanie.  Niestety decyzje te w znaczny sposób wypaczyły wynik tego spotkania.


Żółte kartki: Duda, Szczepański – Komorek

Sędziował: Michał Woś z Zamościa

Świt Nowy Dwór Mazowiecki:
Domżał - Szabat, Drwęcki, Melao, Nowotka, Duda, Imiela, Szczepański, Szuprytowski, Kiwała (74' Adamski), Melon (90' Kamiński)
Rezerwowi: Danowski, Bramowicz, Olszewski, Santana, Adamski, Kamiński, Krzymiński


Limanovia Szubryt Limanowa:
Sotnicki - Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Pyciak, Czajka, Skiba, Piwowarczyk (83' Byszewski), Pietras (55' Pietrzak, 63' Komorek), Dziadzio
Rezerwowi: Bomba, Hudecki, Sadio, Downar-Zapolski, Byszewski, Komorek, Pietrzak

Retransmisja -


Akcja po akcji w relacji "na żywo" -Wypowiedzi trenerów - konferencja prasowa - audio - odsłuchaj

MA/MA


Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4365, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^