Przegrana w rzutach karnych

2013-04-07 17:26:35
Puchar Podokręgu dla KS Tymbark

W rozegranym na sztucznym boisku w Nowej Hucie meczu Pucharu Polsku na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej Limanovia doznała niespodziewanej porażki w rzutach karnych z drużyną KS Tymbark. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, a że regulamin nie przewidywał dogrywki o wyniku spotkania miały zadecydowsać rzuty karne, w których lepsi okazali się nasi przeciwnicy. Seria rzutów karnych zakończyła się wynikiem 3:4.
Jedenastek nie wykorzystali w naszej drużynie Garzeł (strzał obroniony przez bramkarza) oraz Kulewicz (przestrzelił).

Limanovia Szubryt: Mastalerz – Basta, Kulewicz,Garzeł, Ślęczka (46 Kępa) – Mężyk (46 Cygnarowicz), Skiba, Pietras, Serafin (60 Kozieł) – Cebula (66 Gadzina), Dziadzio.

Tymbark: Zawada – Bubula, Olejarz, Wojtas, Podgórny – Piwowarczyk, Kurczab, Koza, Sułkowski - Wikar (90 Cygal), Naściszewski (62 Czaja).

Od początku spotkania drużyna z Tymbarku nastawiła sie na grę z kontrataku, skutecznie nie pozwalała zawodnikom Limanovii rozgrywać piłki na swojej połowie stosując podwójne, a czasami nawet potrójne krycie. Nasza drużyna nie potrafiła jednak wykorzystać tego, że przeciwnicy zrezygnowali z otwartej gry w ataku. Pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 18 minucie, kiedy po dobrej akcji prawą stroną piłka znalazła sie pod nogami Dziadzio. Jego strzał był jednak zbyt słaby, aby sprawić problemy Zawadzie. Znów strzelać próbował Dziadzio w 23 minucie po sytuacji wypracowanej przez Bastę, ale przestrzelił. W najlepszej sytuacji w tej części spotkania znalazł się wyróżniający się w tym meczu Pietras - w 25 minucie zdecydował się na strzał z 20 metrów, a piłka po rykoszecie uderzyła w poprzeczkę. Strzelać próbowali jeszcze Serafin i Dziadzio, ale równie nieskutecznie.

W drugiej połowie Limanovia spróbowała zaatakować mocniej bramkę Zawady. W 53 minucie blisko zdobycia gola był Skiba, ale i tym razem obramowanie bramki uratowało drużynę z Tymbarku. W 60 minucie swoją najlepszą sytuację mieli przeciwnicy - po dośrodkowaniu Piwowarczyka tytanicznym strzałem popisał się Wikar. Mastalerz zaprezentował jednak równie dobrą obronę. Chociaż gracze z Tymbarku pozwalali Limanovii rozgrywać piłkę jeszcze dłużej niż w pierwszej połowie nie przyniosło to żadnych efektów, głównie przez dręczącą piłkarzy naszej drużyny od pierwszej połowy niedokładność. W 67 minucie strzelać próbował Kozieł, po nim Skiba, Pietras, znów Kozieł. Żadnemu z nich nie udało się jednak pokonać Zawady.W ostatnich minutach jeszcze dwa razy w dobrej sytuacji znalazł się Kozieł, ale po raz kolejny rozczarował skutecznością. W regulaminowym czasie gry Limanovia remisowała z Tymbarkiem 0:0.