15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Ciężka przeprawa ze Szreniawą

2012-08-26 20:47:16
Limanovia Szubryt - Szreniawa Nowy Wiśnicz 3:2(1:1)

Żółte kartki:
Cebula, Dziadzio, Mężyk, Kostek - Łyduch, Krzak, Krupa. Widzów 400.

LIMANOVIA SZUBRYT: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz, Garzeł, Czajka – Cygnarowicz (46 Serafin), Pietras, Skiba (72 Kostek), Basta (90 Kozieł) – Dziadzio, Cebula (46 Mężyk).

SZRENIAWA: Choma – Wojewoda, Orzeł, Jagła, Krupa – Dunaj (70 Kokoszka), Tadel, Łyduch, Krzak – Ślęczka (85 Witek), Stokłosa (75 Rodzaj).

Nikt nie spodziewał się w Limanowej takiego obrotu sprawy i tego, że spotkanie z ostatnią drużyną w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym, która do tej pory nie zdobyła nawet bramki będzie miało taki przebieg a nie inny. Wszyscy kibice Limanovii spodziewali się łatwego zwycięstwa i już z góry przed spotkaniem zaksięgowali 3 pkt po stronie Limanovii. Niestety spotkanie to udowodniło jak bardzo piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym i to, że w każdym spotkaniu trzeba dać z siebie wszystko aby osiągnąć sukces.

W spotkaniu z każdym przeciwnikiem nie może być miejsca na taryfę ulgową, ponieważ każdy zespół wychodząc na plac gry ma jeden tylko cel, zwyciężyć i nikt się nie położy i nie odda punktów bez walki. Nasi zawodnicy w większości jeszcze w poprzednim sezonie walczący o punkty właśnie dla Szreniawy jakby o tym zapomnieli. I tak też było w spotkaniu ze Szreniawą. Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia widząc zespół gości bardzo zmotywowany i walczący z determinacją o korzystny wynik w tym spotkaniu zwłaszcza w I połowie. Jedynie trener Siekliński studził hurra optymizm przedmeczowy mówiąc, że n ie lubi takich spotkań, a co miał na myśli to wszyscy wiedzą. Przecież jeszcze niedawno był lojalnym pracownikiem tegoż klubu i prowadził zespół Szreniawy przeciwko naszej drużynie i to niejednokrotnie ze skutkiem pozytywnym. Dzisiaj wraz ze swoim zespołem stanął po drugiej stronie barykady już po raz drugi pod rząd, ponieważ tydzień temu doświadczył tego samego uczucia w spotkaniu z Hutnikiem Kraków, z którym również przez kilka lat pracował.
Już 2 minuta spotkania była bardzo ważnym ostrzeżeniem, kiedy po główce Stokłosy w polu karnym piłkę zmierzającą w górny róg bramki Sotnicki z trudem wybił nad bramką. Odpowiedzią był strzał Cygnarowicza w polu karnym zablokowany przez obrońców Szreniawy. Również niebezpiecznie pod bramką gości zrobiło się po dośrodkowaniu Ślęczki w 20'. Dwie minuty później tracimy bramkę po dalekiej centrze Krzaka i zamknięciu akcji w okolicy narożnika pola 5 m przez Krupę, który precyzyjnym uderzeniem głową lokuje piłkę w bramce obok zdezorientowanego Sotnickiego. Ponownie niebezpiecznie pod naszą bramką w 28' kiedy to jeden z napastników Szreniawy lewą stroną przeprowadził akcję, a próbujący wybiegiem ratować sytuację Sotnicki nie daje rady i piłkę uderzoną w kierunku bramki wybija Ślęczka. W 35' tym razem po błędzie tego zawodnika udaną interwencją rewanżuje mu się Sotnicki zażegnując niebezpieczeństwo. W 36' poprzeczka ratuje Limanovię od utraty bramki po główce Jagły.
Natomiast dobrze się stało w 42', że Skiba zdecydował się na strzał z około 20 metra i piłka tuż obok słupka wpadła do bramki wyrównując bilans bramkowy do przerwy.
W II połowie obraz gry naszej drużyny uległ znacznej poprawie. Już po 20 minutach gry nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 59' Skiba uderzył lewą nogą z za 16-tki tak precyzyjnie, że piłka wpadła w okienko bramki gości tym samym wyszliśmy na prowadzenie 2:1. Dwubramkowe prowadzenie dał nam gol strzelony głową z 5 m. przez Mężyka, który zamknął akcję oskrzydlającą Basty z lewej strony. Wcześniej Basta dwukrotnie zatrudnił bramkarza gości, który z trudem bronił jego strzały w 47' i 48' zaraz na początku II połowy spotkania.
W następnej części spotkania to ponownie ataki gości które przyniosły efekt bramkowy. W 85' po błędzie Czajki Łyduch dokładnie dograł do Jagły który z bliska trafił do naszej bramki. W 90' Dziadzio po podaniu Basty na 7 m powstrzymany przez Wojewodę przy próbie złożenia się do strzału. Sędzia przedłużył spotkania o 3 min,  jednak rezultat  nie uległ zmianie.
Mimo wszystko należy się cieszyć ze zdobytych 3 punktów.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 5260, Skomentowano 0 razy