Widzów 300.

LIMANOVIA SZUBRYT: Mastalerz – Czajka (46' Kozieł), Kulewicz, Garzeł, Serafin (80' Cygnarowicz) – Dziadzio, Pietras, Kostek (73' Skiba), Basta – Cebula (80' Gadzina), Mężyk

WISŁA SANDOMIERZ.: Furtak – Chorab, Kocój, Pietroń (80' Zimoląg), Gołasa – Adamczyk, Kostrzewa (71' Pacholarz), Pietrucha, Nogaj – Drozd (75' Chamera), Michalski (46' Ryczek).

Video skrót - Józef Budacz TV 28

Kolejny punkt trafia na konto Limanovii. W pierwszym meczu na własnym stadionie nasza drużyna zremisowała 3:3 z beniaminkiem Ligi – Wisłą Sandomierz.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy – już w pierwszej minucie stracili bramkę po błędzie w obronie i strzale w długi róg Damiana Nogaja. W dwunastej minucie Limanovia mogła wyrównać, jednak główkę Mariusza Mężyka po dośrodkowaniu Cebuli z trudem na róg sparował bramkarz gości. Po wstrzeleniu piłki z rzutu rożnego niecelnie główkował Garzeł. W 23 minucie strzału z daleka próbował Mężyk, jednak piłka trafiła w ręce bramkarza. Mimo zepchnięcia Wisły na swoją połowę, Limanovia nie potrafiła utrzymać długo piłki, narażając się na liczne kontry ze strony gości. Taką po błędzie Serafina wyprowadził z lewej strony Nogaj, jednak została zatrzymana przez obrońców. Do kolejnej groźnej sytuacji pod polem karnym gości doszło w 34 minucie meczu, kiedy po dośrodkowaniu Basty z 40 metrów z piłką minimalnie minął się Arkadiusz Serafin. Liczne sytuacje podbramkowe obudziły uśpioną na początku meczu Limanovię, ponieważ kolejną szansę do wyrównania gospodarze mieli już w 38 minucie. Po rzucie wolnym w rogu boiska piłka spadła pod nogi Pawłowi Czajce, który uderzył w bramkarza. Pierwszej bramki kibice Limanowian doczekali się dopiero w 40 minucie. Po szybkiej akcji Mężyka w środku pola dośrodkowywał Czajka. Piłkę otrzymał Serafin, który na raty pokonał bramkarza. Minutę później Mężyk mocnym strzałem trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a piłkę niecelnie dobijał Czajka. W 43 minucie kibice gospodarzy cieszyli się z objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Cebula, a w długi róg uderzył Mężyk. Wisła swoje sytuacje stwarzała głównie z kontr, które były groźne jedynie na początku spotkania. Pierwszą połowę zdominowała Limanovia.
Druga część spotkania rozpoczęła walka w środku boiska. Kibice oglądali niewiele strzałów na bramkę. Pierwszej groźniejszej akcji doczekali się w 55 minucie, kiedy Mastelarz wybił na róg silny strzał Filipa Drozda. Goście wyrównali w 59 minucie spotkania, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietruchy piłka minęła bramkarza i wpadła do bramki. Od 60 minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę – drugą żółtą kartkę po próbie wymuszenia rzutu karnego otrzymał wprowadzony w przerwie Tomasz Ryczek. Trzy minuty później gospodarze znów mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Cebuli z lewej strony piłka spadła na głowę Mężyka, który podał do Serafina, a ten, również głową, skierował piłkę do siatki. Drużyna z Sandomierza sporadycznie pojawiała się na połowie Limanovii, to gospodarze atakowali i częściej prowadzili grę. Do pierwszej groźnej i, jak się okazało, bramkowej dla Wisły doszło w 74 minucie. Groźna akcja gości zamieniła się na rzut rożny, z którego skorzystał Pacholarz i pokonał nieprzygotowanego bramkarza. Wyrównująca bramka dla gości odbiła się na zawodnikach Limanovii, którzy do końca meczu bezskutecznie próbowali pokonać Daniela Furtaka. W 77 minucie Cebula przestrzelił sprzed pola karnego, dziesięć minut później z wolnego w bramkarza strzelił Garzeł, a obok bramki dobijał Kulewicz. Wisła próbowała jeszcze kontrować, ale wszystkie akcje kończyły się nieudanymi dośrodkowaniami, albo na bramkarzu Limanovii. W 93 minucie świetną akcję przeprowadziła trójka Gadzina – Mężyk – Kozieł. Rozpracowali obronę gości, a po dośrodkowaniu Kozieła o centymetry minął się z piłką Gadzina.
Wynik końcowy meczu nie odzwierciedlił stanu rzeczy na boisku. Limanovia straciła bramki po indywidualnych błędach, mimo że z przebiegu gry najbardziej zasługiwała na zwycięstwo.