Przegrana w meczu o 6 punktów

2011-12-17 18:41:59
Limanovia przegrywa na wyjeździe 2:1 z Popradem Muszyna. Bramki: 0-1 Basta 15' 1-1 Grzyb 28' 2-1 Szczepanik 30'

Zespół Limanovii po zmaganiach w Pucharze Polski nie może się odnaleźć w walce o ligowe punkty. W potyczce z bezpośrednim rywalem o awans do II ligi Popradem Muszyna w meczu o tzw. 6 punktów nie sprostał drużynie gospodarzy i wyjechał z Muszyny z zerowym dorobkiem punktowym.

Basta, który reprezentuje najrówniejszą formę otworzył wynik, zaskakując D. Bombę strzałem z linii pola karnego. Do przerwy jednak sytuacja uległa zasadniczej zmianie, bowiem w odstępie ledwie 120 sekund Pyskaty dwukrotnie sięgał do siatki. Rutynowany bramkarz Limanovii najpierw skapitulował po strzale Grzyba, a po chwili pokonał Pyskatego Szczepanik.

Do Muszyny przyjechało około 50 kibiców Limanovii, którzy liczyli choćby na uratowanie remisu przez podopiecznych Mariana Tajdusia. Limanovia istotnie osiągnęła przewagę optyczną, miała do dyspozycji aż trzech nominalnych napastników, ale niewiele z tego wynikało. Próby poprawienia wyniku przez Waksmundzkiego, Pietrzaka, Bastę czy Kiwackiego były mało przekonujące.

Mimo przedłużenia meczu o pięć minut Limanovia nie znalazła sposobu na drużynę Wiesława Bańkosza, który swego czasu pracował w naszym klubie.

Limanovia przegrała kolejny ważny mecz z drużynami czołówki tabeli. Przed Popradem silniejsze od limanowian były zespoły Szreniawy Nowy Wiśnicz oraz Unii Tarnów.