15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Tylko remis w Wolbromiu

2012-05-20 00:27:08
Limanovia-Szubryt remisuje

w meczu wyjazdowym z zespołem Przeboju Wolbrom 2:2 (2:0)

PRZEBÓJ:
Palczewski - Morawski, Wdowik, Kiczyński, Ochman - Jarosz, Duda, Głaz, Wiśniewski (67 Wsół) - Kostek, Pazurkiewicz.

LIMANOVIA-SZUBRYT: Sotnicki - Słaby, Prokop, Garzeł, Kępa (82 Gadzina), Basta (75 Kiwacki), Wańczyk (46 Orzechowski), Skiba (65 Ślazyk), Dziadzio - Fałowski, Mężyk.

1-0 Duda 14' karny
2-0 Pazurkiewicz 45'
2-1 Mężyk 70'
2-2 Kiwacki 78'

Sędziowali:
Michał Fudala oraz Sławomir Pudło i Seweryn Kozub (Brzesko).
Żółte kartki: Ochman, Kiczyński, Głaz, Duda - Kępa, Skiba, Orzechowski Dziadzio.
Widzów: ok. 300.

W Wolbromiu spotkały się czołowe drużyny III ligi i stworzyły widowisko stojące na dobrym poziomie. Mecz był ekscytujący, obfitował w składne akcje, parady bramkarzy, ostre spięcia, i co najważniejsze aż cztery gole. Działo się tak dlatego, że obydwaj trenerzy - zarówno Maciej Antkiewicz jak i Dariusz Siekliński - nakazali swym podopiecznym grę ofensywną. Do zwycięstwa.
Potencjały obu drużyn nakazywały taktykę walki. Miejscowi starali się odbierać piłkę wysoko i atakować z kontry, wykorzystując dobrą formę Kostka i Pazurkiewicza. Z kolei zespół Limanovii, zważywszy na duże umiejętności techniczne , atakował pozycyjnie, rozgrywał piłkę dłużej i starał się wypracować możliwie najdogodniejszą sytuację podbramkową.
Mecz rozpoczął się w wielkim tempie. W 5. minucie Basta znalazł się sam przed Palczewskim, ale bramkarz Przeboju zachował się z dużą klasą. W rewanżu Pazurkiewicz w podobnej sytuacji przestrzelił. Limanovia powinna prowadzić w 10. minucie, za popełnienie faulu przez Ochmana na Skibie. Strzał Prokopa jednak wybronił z dużym wyczuciem Palczewski. Cztery minuty później arbiter znów wskazał na „wapno”. Tym razem dla Przeboju. Do piłki podszedł Duda i strzelił celnie. „Jedenastka” znów została podyktowana za faul.
Od stanu 1-0 Przebój opanował sytuację na boisku. Do końca pierwszej połowy miał dwie inne okazje. W 42. minucie Wdowik z rzutu wolnego posłał piłkę z 30 metrów w „‚okienko” bramki Sotnickiego, który z największym trudem sparował strzał. Ale w ostatniej akcji do przerwy Głaz długim podaniem obsłużył Pazurkiewicza, a ten z rogu pola karnego „wkręcił” piłkę w „okienko”. Druga połowa spotkania odbywała się pod dyktando Limanovii, która za wszelką cenę dążyła do poprawy wyniku. Gra toczyła się głównie w rejonach pola karnego gospodarzy. Paradoksalnie, to właśnie wolbromianie stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Mieli je Pazurkiewicz w 53', Jarosz 75' i Kostek 81'. Żadna z nich nie została wykorzystana. Natomiast konsekwentnie grająca Limanovia odrobiła straty. W 70. minucie Mężyk z 18 metrów zaskoczył Palczewskiego, zaś osiem minut później Kiwacki skutecznie „główkował”.
Mecz, w którym fantastyczną formę wykazali się Palczewski oraz Mężyk, zakończył się sprawiedliwym remisem. Po końcowym gwizdku sędziego mocno zawiedzeni tylko remisem Przeboju miejscowi kibice głośno wyrażali niezadowolenie z pracy arbitra. Doszło do incydentu w którym jeden z asystentów sędziego głównego został uderzony przez jednego z kibiców. Natomiast rozsądkiem wykazał się prezes wolbromian, który przy pomocy służb porządkowych szybko rozładował napięcie.

wypowiedzi pomeczowe trenerów

Dariusz Siekliński - Szubryt Limanovia

Maciej Antkiewicz - Przebój

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 6551, Skomentowano 0 razy

Przebój Wolbrom - Limanovia-Szubryt (2-2)

2012-05-20

27 kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi małopolsko-świętokrzyskiej (19 maja 2012) fot. Piotr Śliwa http://www.pksphotography.com