Grając z Wolanią w 10 pokazaliśmy charakter. Znów mamy lidera.

2017-05-13 21:31:23
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia po trzech kolejnych remisach, dzisiaj przed własną publicznością odniosła zwycięstwo. Pokonanie drużyny z Woli Rzędzińskiej było utrudnione, bo od 40 minuty graliśmy w liczebnym osłabieniu.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA – WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 3:1 (0:0)

1:0 Grzegorz Mus 54, 2:0 Szkotak (sam.) 56, 3:0 Piotr Kaczor 72, 3:1 Cabała 90(+3).

Żółte kartki: Ruchałowski dwie, Kandel – Chudyba, Adamowski, Mącior. Od 40 minuty Limanovia grała w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Ruchałowskiego (za dwie żółte).

Sędziowie z KS Oświecim: Sędzia główny: Konrad Karaśkiewicz, Sędzia asystent nr 1: Piotr Gębczyk, Sędzia asystent nr 2: Łukasz Łabaj.

Składy obu drużyn:

MKS LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz – Szymon Witek, Maciej Ślazyk, Walid Kandel, Michał Ruchałowski – Kamil Kurczab, Piotr Kaczor (88 Piotr Śmierciak), Karol Mus (65 Tomasz Lichota), Sebastian Jacak – Józef Piwowarczyk (83 Norbert Czaja), Marcin Kurek (46 Grzegorz Mus).

LKS WOLANIA: Boruch – Chudyba (77 Szosta), Cabała, Adamowski, Mróz (88 Jurczyk) – Tadel (69 Wołoszyn), Szkotak, Michoń, Chłoń – Mącior (57 Minorczyk), Nowak.

Limanovia po dzisiejszym zwycięstwie znowu jest liderem. Zrównała się punktami z Barciczanką (ma od niej lepszy bilans bezpośrednich meczów), która dzisiaj zremisowała na wyjeździe z Glinikiem Gorlice 1:1. Jednak drużyna z Barcic ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.

Już w pierwszej połowie Limanovia posiadała przewagę, jednak mimo kilku groźnych sytuacji nie potrafiła zdobyć prowadzenia. Do tego w 40 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Ruchałowski. Gra w liczebnym osłabieniu podziałała na gospodarzy bardzo mobilizująco. Waleczna Limanovia w 56 minucie wyszła na zasłużone prowadzenie. Po podaniu Jacaka piłkę w siatce umieścił G. Mus, który na murawie pojawił się w drugiej połowie. Po chwili było już 2-0. Piłkę w pole karne podał Piwowarczyk, akcję zamykał G. Mus, ale ubiegł go obrońca gości. Szkotak ratując sytuację interweniował jednak bardzo niefortunnie i w efekcie skierował piłkę do własnej bramki. Limanovia przejęła całkowitą kontrolę i w 72 minucie podwyższyła swoje prowadzenie, gdy po podaniu Jacaka bramkarza gości pokonał Kaczor. Wolanię stać było tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry.