15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Udane derby w IV lidze. Dublet w 5 minut juniora Pawła Kuliga!

2022-06-17 11:42:48
IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD: Przedostatnia kolejka. Limanovia w derbowym pojedynku pokonała Sokół Słopnice 3-1. Bohaterem spotkania był Paweł Kulig, który właśnie kończy wiek juniora i udowadnia, że w seniorach nadaje się do gry.

LIMANOVIA LIMANOWA – SOKÓŁ SŁOPNICE 3:1 (0:0)

1:0 Paweł Pławecki 46 (asysta Karol Mus), 2:0 Paweł Kulig 76 (asysta Grzegorz Mus), 3:0 Paweł Kulig 80 (asysta Kamil Kurczab), 3:1 Patryk Nowak 82 (asysta Dominik Pach).

LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz – Arsen Bandarenka, Kacper Skrzatek, Karol Mus (70 Grzegorz Król), Karol Buczek (57 Paweł Matras) – Mateusz Krzyżak, Bartosz Kościółek, Grzegorz Mus (80 Radosław Pławecki), Kamil Kurczab – Jakub Wojtaszek (74 Paweł Kulig), Paweł Pławecki (85 Arkadiusz Kaleta). Kamil Baka - Norbert Uchacz.

SOKÓŁ: Zakiyev – Mrózek, Augustyn, Wontorczyk (65 Kowalczyk), Franczak - S. Porębski (65 D. Porębski), Kordeczka (75 Tomera), Pach, Jasica - Matras, P. Nowak.

Sędzia: Mateusz Czerwień (Kraków). Żółte kartki: P. Matras, Kościółek - Pach, P. Nowak, Jasica, A. Matras.

Zacięta rywalizacja w pierwszej połowie. Jak przystało na pojedynek derbowy, trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Mecz ożywił się znacznie na początku drugiej połowy. Lewą stroną boiska akcję przeprowadził Paweł Pławecki i mocnym uderzeniem w pełnym biegu pokonał bramkarza gości. Kilkanaście minut później Paweł Pławecki miał kolejną stuprocentową okazję, ale obrońcy Sokoła zdołali wybić piłkę z linii bramkowej.

Znakomitą zmianę zrobił Paweł Kulig (wychowanek Wierchów Pasierbiec). Zawodnik, który w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych strzela jak na zwołanie, wpisał się także na listę strzelców czwartoligowych. W krótkim czasie zdobył dwa gole. W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się także drugi z juniorów, Radosław Pławecki (wychowanek AKS-u Ujanowice). W końcówce Sokoła Słopnice stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2532, Skomentowano 0 razy