Wolania zdobyta... po 4 latach. Karol Buczek jokerem Pawła Zegarka.

2021-09-19 12:11:33
IV liga Małopolska-wschód. Limanovia pokonała na wyjeździe Wolanię Wola Rzędzińska 2-0. Co ciekawe, ostatnio Trójkolorowi wygrali na tym trudnym terenie dokładnie 4 lata temu (3-2), było to jeszcze za czasów trenera Andrzeja Paszkiewicza.

WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA - LIMANOVIA LIMANOWA 0:2 (0:0)

0:1 Bartosz Kościółek 65, 0:2 Karol Buczek 90 (+4).

MKS LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz - Grzegorz Król, Arsen Bandarenka, Jakub Wojtaszek (65 Natha Bertuol), Karol Mus - Kamil Kurczab (C), Paweł Matras (89 Karol Buczek), Norbert Uchacz (53 Maciej Krzyżak), Grzegorz Mus, Bartosz Kościółek - Paweł Pławecki. A także: Kamil Baka - Michał Kurnik, Kacper Skrzatek, Arkadiusz Kaleta.

Trener: Paweł Zegarek. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński. Zastępca kierownika: Piotr Król. Fizjoterapeuta: Łukasz Zelek.

Trójkolorowi objęli prowadzenie w 65 minucie, gdy precyzyjny strzał z dystansu oddał Bartosz Kościółek. Drugiego gola już w doliczonym czasie gry zdobył Karol Buczek, który popisał się efektownym rajdem lewą stroną boiska, a który wszedł na boisko zaledwie 5 minut wcześniej... trener miał przysłowiowego "nosa" dokonując takiej zmiany.

To był w sumie piąty mecz w lidze trenera Pawła Zegarka i też piąty bez porażki! (4 wygrane: z Dunajcem Zakliczyn, Skalnikiem Kamionka Wielka, Popradem Muszyna, Wolanią Wola Rzędzińska i 1 remis z Lubaniem Maniowy).

Komentarz trenera Limanovii, Pawła Zegarka - dla portalu Limanowa.in:

- Mimo obfitych opadów deszczu mecz toczył się na dobrze przygotowanej murawie. Przeciwnik postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę i był to dla nas trudny pojedynek. W pierwszej połowie mieliśmy okazję na objęcie prowadzenia po strzale Pawła Matrasa. Przeciwnicy wyprowadzali szybkie kontry po naszych niewymuszonych błędach. Po zmianie stron Wolania próbowała nas zaskoczyć licznymi wrzutami, ale brawa dla chłopaków, że zdołali zachować czyste konto. Potrafiliśmy strzelić dwa gole i po trudnym pojedynku osiągnęliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Z powodu urazów dzisiaj nie zagrało dwóch napastników: Kacper Czernicki i Kamil Palacz.

Nastepny mecz ligowy drużyna Limanovii rozegra u siebie z Metalem Tarnów, tj. w niedzielę dn. 26 września 2021 r. o godz. 12:00. Zapraszamy!

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 1883, Skomentowano 0 razy