Trójkolorowi przegrali z Jaskółkami o prymat w IV lidze. Marzenia o III lidze przełożone na przyszły sezon.

2019-05-12 19:33:20
IV liga, Małopolska-wschód. W meczu na szczycie Limanovia przegrała na wyjeździe z Unią Tarnów. Tylko zwycięstwo przedłużało szanse Trójkolorowych na zajęcie I miejsca na koniec sezonu.

UNIA TARNÓW - LIMANOVIA LIMANOWA 2:0 (1:0)

1:0 Wardzała 40, 2:0 M. Nowak 75,

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba - Szymon Witek, Dawid Plata, Karol Mus, Piotr Matras - Karol Filipek, Piotr Filipek, Sebastian Jacak, Kamil Kurczab - Hubert Pachowicz, Bartłomiej Chlebda.

Żółta kartka: Adamski, Kalisz, Bachara (Unia). Bachara (Unia) druga żółta kartka w 90 minucie i w konsekwencji czerwona kartka.

Gospodarze od początku meczu skupili się na defensywie. Tarnowianie czekali na ataki gości większą ilością zawodników, co stworzyłoby możliwość do przeprowadzenia szybkiego kontrataku. Limanovia długo utrzymywała się przy piłce i starała się dokładnie rozgrywać akcje pozycyjne.
Unia na prowadzenie wyszła w 40 minucie. Okazję właściwie stworzyła im sama Limanovia, gospodarze wykorzystali prosty błąd w obronie i strzelili gola.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Przewaga w posiadaniu piłki niewiele dawała podopiecznym Andrzeja Paszkiewicza. Za to skuteczna okazała się Unia, która cierpliwie czekała na kolejną okazję. Drugi gol właściwie rozwiał wszelkie nadzieje na korzystny rezultat dla gości.

Wyniki kolejki 25, dn. 11-12 maja 2019:

Unia Tarnów 2-0 Limanovia Limanowa 11 maja, 17:00 (sobota)
Okocimski KS Brzesko 1-3 Watra Białka Tatrzańska 11 maja, 15:30

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia Tarnów 25 63 20 3 2 53-13 12 1 0 30-7 8 2 2 23-6
2.  Poprad Muszyna 24 54 17 3 4 50-27 9 3 0 21-7 8 0 4 29-20
3.  Limanovia Limanowa 25 53 17 2 6 62-23 12 0 1 45-11 5 2 5 17-12
4.  Sandecja II Nowy Sącz 25 48 15 3 7 51-29 9 2 1 36-14 6 1 6 15-15
5.  Watra Białka Tatrzańska 24 45 14 3 7 53-40 9 1 1 31-13 5 2 6 22-27
6.  Lubań Maniowy 25 35 10 5 10 39-30 6 1 5 26-17 4 4 5 13-13 1 3 1 0 0 2-0
7.  Barciczanka Barcice 25 35 11 2 12 35-37 9 2 2 28-11 2 0 10 7-26 1 0 0 0 1 0-2
8.  Orkan Szczyrzyc 25 34 10 4 11 34-47 7 1 4 20-15 3 3 7 14-32 1 3 1 0 0 4-2
9.  Bocheński KS 25 34 9 7 9 35-36 5 4 4 15-13 4 3 5 20-23 1 0 0 0 1 2-4
10.  Tarnovia Tarnów 25 33 9 6 10 33-32 6 3 3 17-13 3 3 7 16-19 2 6 2 0 0 4-0
11.  Okocimski KS Brzesko 25 33 10 3 12 33-41 5 2 6 17-22 5 1 6 16-19 2 0 0 0 2 0-4
12.  Glinik Gorlice 25 29 8 5 12 26-43 4 3 6 12-21 4 2 6 14-22
13.  GKS Drwinia 25 27 8 3 14 33-39 5 2 5 20-15 3 1 9 13-24
14.  LKS Szaflary 25 23 7 2 16 28-45 4 0 9 13-23 3 2 7 15-22
15.  Dunajec Zakliczyn 25 21 6 3 16 33-66 3 2 7 13-25 3 1 9 20-41
16.  Olimpia Pisarzowa 25 2 0 2 23 11-61 0 1 12 4-34 0 1 11 7-27
Olimpia Pisarzowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Zapowiedź kolejki 26, w dn. 18-19 maja 2019:

Tarnovia Tarnów - LKS Szaflary 18 maja, 17:00
Limanovia Limanowa - Okocimski KS Brzesko 19 maja, 18:00 (niedziela)
Watra Białka Tatrzańska - Lubań Maniowy 19 maja, 16:00
Poprad Muszyna - Barciczanka Barcice 18 maja, 17:00
Orkan Szczyrzyc - Bocheński KS 18 maja, 17:30
Dunajec Zakliczyn 3-0 (w.o.) Olimpia Pisarzowa
GKS Drwinia - Glinik Gorlice 19 maja, 16:00
Sandecja II Nowy Sącz - Unia Tarnów 19 maja, 11:00

Następny mecz gramy u siebie z Okocimskim Brzesko, tj. w niedzielę 19 maja 2019 o godz. 18:00 na stadionie Limanovii. Serdecznie zapraszamy!!!

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3083, Skomentowano 0 razy