MLJS: Wygrana z Bochnią. Paweł Kulig zgasił uskrzydlony w końcówce BKS.

2019-04-19 13:23:47
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 21. Limanovia pewnie wygrała u siebie 5-2 (2-0) z BKS Bochnia, umacniając się w czubie tabeli MLJS, mając realne szanse by ponownie powalczyć o III miejsce w lidze (wynik z poprzedniego sezonu).

MKS Limanovia Elektrical MOS.PL Limanowa - BKS Bochnia 5-2 (2-0)

BRAMKI: 1:0 Bartłomiej Żurek (asysta Szymon Pietrzak) 12, 2:0 Bartłomiej Trela (asysta Piotr Matras) 29, 3:0 Bartłomiej Żurek (asysta Szymon Pietrzak) 60, 3:1 goście 80, 4:1 Paweł Kulig głową (asysta Paweł Pławecki) 85, 4:2 goście 88, 5:2 Paweł Kulig (asysta Wojciech Jędrzejek) 90.

Sędzia główny: Krzysztof Tokarczyk. Asystent 1: Jan Kurek, Asystent 2: Przemysław Sobczak.

LIMANOVIA: Karol Pietrzak (81 Patryk Osinko), Mateusz Matlęga (75 Konrad Węglarz), Kacper Skrzatek (C), Wojciech Jędrzejek, Paweł Pławecki, Piotr Matras (70 Jakub Czaja), Maciej Kęska (60 Jakub Urbański), Szymon Pietrzak, Bartłomiej Trela (70 Paweł Kulig), Paweł Matras (75 Tomasz Miśkowiec), Bartłomiej Żurek. Trener: Łukasz Bukowiec. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Przy lepszej skuteczności Limanovia powinna to spotkanie wygrać bardzo wysoko, ponieważ przez większość meczu Trójkolorowi praktycznie nie schodzili z połowy gości; a dwa słupki, poprzeczka oraz dobra dyspozycja bocheńskiego bramkarza, ratowały wielokrotnie gości z opresji. Do przerwy było 2-0 dla gospodarzy po bramkach Bartłomieja Żurka, którego obsłużył Szymon Pietrzak i Bartłomieja Treli, któremu asystował Piotr Matras.

W drugiej połowie, Trójkolorowi kontrolowali grę, po godzinie gry było już 3-0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Bartłomiej Żurek, drugi raz w tym meczu asystował mu Szymon Pietrzak.

Chwila dekoncentracji w końcówce mogła jednak sporo kosztować Limanovię, która przy prowadzeniu 3-0 i spokojnej grze, stracila gola na 1-3 w 80 minucie w zamieszaniu podbramkowym, oraz na 2-4 w 88 minucie. W tej części gry, rywale mieli dwie idealne sytuacje na strzelenie bramki kontaktowej (najpierw na 2-3 i potem na 3-4), niepotrzebnie zrobiło się trochę nerwowo na kilka minut. Ale od czego są wartościowi zmiennicy w Limanovii...

Trener Łukasz Bukowiec miał na ławce wartościowych zmienników - którzy dali dobrą zmianę - w tym m.in. trener dał kolejny raz szansę kilku juniorom młodszym (Paweł Kulig, Jakub Czaja, Patryk Osinko). Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu młody napastnik Paweł Kulig (rocznik 2003, wychowanek LKS Wierchy Pasierbiec), który z tej szansy skrzętnie skorzystał, strzelając w końcówce dwie bramki w ciągu 5 minut dla Trójkolorowych (pojawił się w 70 minucie na boisku), w tym jedną z głowy z dośrodkowania Pawła Pławeckiego z rzutu rożnego, a drugą po podaniu Wojciecha Jędrzejka. Z tych dwóch ciosów goście się już nie podnieśli.

Następny mecz ligowy, w ramach 22. kolejki, Juniorzy starsi Limanovii (2000 i młodsi) rozegrają na wyjeździe, tj. w sobotę dn. 27 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 z drużyną Zatorzanki Zator.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4365, Skomentowano 0 razy