IV liga: Drwinia pokonana. Limanovia wygrała wszystkie mecze jesienne u siebie.

2018-11-04 16:20:39
IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 14 kolejka. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza pokonali u siebie kolejnego rywala. Był to ósmy i ostatni mecz przed własną publicznością w rundzie jesiennej. Jak do tej pory limanowski zespół wszystkie wygrał.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - GKS DRWINIA 3:1 (1:0)

1:0 Mateusz Matlęga głową 3,1:1 Roman Stepankov 64, 2:1 Mateusz Lampart (asysta Szymon Witek) 70, 3:1 Paweł Matras 83 (asysta Mateusz Lampart).

Żółte kartki: Dominik Pieprzyca, Bartłomiej Kudelski, Wojciech Tomala (Drwinia), Karol Mus (Limanovia). Czerwona kartka: Dawid Plata (Limanovia) w 90 minucie.

Sędzia główny: Przemysław Greń. Asystent 1: Konrad Karaśkiewicz. Asystent 2: Maciej Cisiński.

MKS Limanovia: Daniel Bomba - Karol Mus, Dawid Plata, Szymon Witek, Kamil Kurczab - Sebastian Jacak (85 Daniel Nowak), Maciej Krzyżak (82 Paweł Matras), Karol Filipek (67 Piotr Matras), Mateusz Matlęga - Mateusz Lampart, Rafał Gadzina (65 Bartłomiej Żurek).
Sztab Limanovii podczas meczu: I trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener: Mateusz Wroński. Kierownik drużyny: Marian Wrona. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

GKS Drwinia: Mateusz Cieśla - Wojciech Tomala, Damian Bochenek (80 Maciej Grojec), Łukasz Fasuga (12 Mateusz Motłoch), Sebastian Palonek - Jakub Berliński, Dominik Pieprzyca, Mateusz Kaczmarczyk (70 Paweł Salamon), Bartłomiej Kudelski (60 Tomasz Cygan), Grzegorz Mus (85 Kamil Gawlik) - Roman Stepankov. A także: Patryk Osika, Mateusz Krokosz. Trener: Mateusz Staniec.

W pierwszej połowie nie było zbyt wiele klarownych sytuacji podbramkowych. Już w trzeciej minucie po podaniu Sebastiana Jacaka gola zdobył głową Mateusz Matlęga. Potem gospodarze posiadali przewagę, ale brakowało sytuacji podbramkowych. Najlepszą okazję na podwyższenie rezultatu miał Karol Filipek, jednak w idealnej sytuacji posłał piłkę obok słupka.

W drugiej połowie znać o sobie dał jeden z najgroźniejszych napastników czwartoligowych. Roman Stepankov precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Podrażniona Limanovia szybko ponownie wyszła na prowadzenie. Mateusz Lampart otrzymał podanie od Szymona Witka i nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. W 83 minucie, zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko, Paweł Matras wykorzystał dokładne podanie od Mateusza Lamparta i ustalił wynik spotkania.

Warto też dodać, że w obu wyjściowych 11-kach drużyn, zagrali naprzeciw siebie w "bratobójczym pojedynku": Karol Mus (Limanovia) i Grzegorz Mus (Drwinia). Grzesiek, starszy brat, formalnie również jest zawodnikiem Trójkolorowych, ale w wakcje został wypożyczony na ten sezon z Limanovii do drużyny gości.

Wyniki kolejki 14. Dnia 3-4 listopada 2018:

Limanovia Limanowa 3-1 GKS Drwinia 3 listopada, 13:00 (sob)
Lubań Maniowy 2-0 Barciczanka Barcice 4 listopada, 13:00

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Poprad Muszyna 14 37 12 1 1 27-8 7 1 0 15-5 5 0 1 12-3
2.  Limanovia Limanowa 14 34 11 1 2 31-12 8 0 0 22-6 3 1 2 9-6
3.  Unia Tarnów 14 32 10 2 2 28-8 5 1 0 11-3 5 1 2 17-5
4.  Orkan Szczyrzyc 14 26 8 2 4 24-17 7 1 1 18-7 1 1 3 6-10
5.  Sandecja II Nowy Sącz 14 24 8 0 6 26-15 5 0 1 19-5 3 0 5 7-10
6.  Watra Białka Tatrzańska 14 23 7 2 5 29-27 7 0 1 24-11 0 2 4 5-16
7.  Barciczanka Barcice 14 19 6 1 7 19-22 5 1 1 15-5 1 0 6 4-17
8.  Glinik Gorlice 14 18 5 3 6 15-26 2 2 2 6-9 3 1 4 9-17