15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

IV liga: Poprad Rytro pokonany. Daniel Bomba obronił karnego w 90 minucie.

2018-05-06 19:44:58
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 24 kolejka. Limanovia podejmowała dzisiaj u siebie Poprad Rytro. Mecz lidera z zespołem walczącym o utrzymanie nie był formalnością. Goście zagrali bardzo ambitnie, ale ostatecznie to było za mało na Limanovię.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - LKS POPRAD RYTRO 3-1 (1-1)

1:0 Mateusz Matlęga (asysta Mateusz Lampart) 40 minuta, 1:1 Mateusz Szela strzał z rzutu wolnego z 25 metrów w 44 minucie, 2:1 Kamil Kurczab (asysta Mateusz Lampart) 68 minuta, 3:1 Kamil Kurczab (asysta Mateusz Lampart) 73 minuta.

W 90 minucie Daniel Bomba obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Poczkajskiego.

Sędzia: Dawid Kogut (Żabno). Żółte karki: Ciężobka, Sz. Dziedzina, P. Filip (Poprad). Widzów: 350.

LIMANOVIA: Daniel Bomba - Dawid Plata (79 Piotr Śmierciak), Szymon Witek, Daniel Nowak, Piotr Kaczor (77 Grzegorz Mus) - Mateusz Matlęga (69 Karol Mus), Kacper Orłowski, Kamil Kurczab, Sebastian Jacak - Mateusz Lampart,  Szymon Burkat (65 Piotr Matras). A także Karol Pietrzak, Maciej Krzyżak. I trener: Andrzej Paszkiewicz, II trener: Mateusz Wroński.

POPRAD: Różalski - Lizoń, Pawlik, K. Dziedzina, Buk - Ciężobka (70 J. Filip), Szela (84 Janikowski), Duda (63 P. Filip), Kaczmarcik (53 Jakacki) - Sz. Dziedzina, Poczkajski. A także: Arkadiusz Wróbel. I trener: Mateusz Dwojak, II trener: Józef Filip.

Poprad w pierwszej połowie zagrał bardzo odważnie z liderem rozgrywek. Drużyna z Rytra, która czeka trudna walka o utrzymanie, imponowała ambicją. Dobrej okazji na strzelenie gola dla gospodarzy nie wykorzystał Lampart i Matlęga. Prowadzenie Limanovia objęła dopiero w końcówce pierwszej połowy, ale goście zdołali bardzo szybko wyrównać.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy była znacząca, ale kilka znakomitych okazji nie została wykorzystana. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Kurczab. W 90 minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez obrońcę Limanovii, goście mieli rzut karny. Jedenastkę wykonywaną przez Poczkajskiego obronił Daniel Bomba.

Tak padły gole:

1:0 - składna akcja Limanovii rozpoczęta przez Piotra Kaczora, następnie piłkę przejął Mateusz Lampart i dokładnym podaniem obsłużył Mateusza Matlęgę. Młody zawodnik gospodarzy z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

1:1 - piękne uderzenie Mateusz Szeli z rzutu wolnego z ok. 25 metrów i Daniel Bomba był bez szans.

2:1 - w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Kamila Kurczaba, który pewnym uderzeniem pokonał Mariusza Różalskiego.

3:1 - Limanovia poszła za ciosem i szybko podwyższyła swoje prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Kurczab wykorzystując dokładne podanie od Mateusza Lamparta.

Barciczanka Barcice - Glinik Gorlice 9 maja, 18:00
w pierwotnym terminie (5 maja, 17:00) odwołany / w drugim terminie w Gorlicach; Barciczanka gospodarzem

IV liga 2017/2018, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Limanovia Limanowa 23 46 14 4 5 60-27 6 2 1 26-8 8 2 4 34-19
2.  Lubań Maniowy 23 44 12 8 3 41-24 9 1 2 21-9 3 7 1 20-15 1 1 0 1 0 1-1
3.  Sandecja II Nowy Sącz 23 44 14 2 7 57-35 10 2 0 41-9 4 0 7 16-26 1 1 0 1 0 1-1
4.  Barciczanka Barcice 23 40 12 4 7 44-29 8 2 1 27-10 4 2 6 17-19 3 6 2 0 1 5-6
5.  Bocheński KS 23 40 12 4 7 42-24 8 3 2 26-7 4 1 5 16-17 4 4 1 1 2 8-7
6.  Watra Białka Tatrzańska 23 40 11 7 5 40-38 6 4 2 23-20 5 3 3 17-18 3 4 1 1 1 5-5
16.  KS Tymbark 24 13 4 1 19 16-67 1 0 12 8-44 3 1 7 8-23

Zapowiedź następnej kolejki 24. Dnia 12-13 maja 2018.

Wolania Wola Rzędzińska - Lubań Maniowy 13 maja, 17:00

* Poza tym, w następną środę, tj. 9 maja 2018, Limanovia zagra wyjazdowy Puchar Polski z Watrą Białka Tatrzańska.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4037, Skomentowano 0 razy