IX. sparing Limanovii: kapitan Trójkolorowych Kamil Kurczab poprowadził do zwycięstwa z Unią Oświęcim.

2018-03-04 13:00:24
W kolejnym sparingu czwartoligowa Limanovia (grupa Małopolska-wschód) pokonała Unię Oświęcim (IV liga, gr. Małopolska-zachód). Spotkanie odbyło się na stadionie MOSiR w Chełmku.

To było bardzo emocjonujące spotkanie, prawdziwy mecz walki... z nieba do piekła i z piekła do nieba.

Unia Oświęcim - MKS Limanovia 2-3 (0-1)

BRAMKI: 0:1 Kamil Kurczab 25 minuta, 1:1 gol dla Unii z rzutu rożnego w 56 minucie, 2:1 gol dla Unii w 66 minucie, 2:2 Kamil Kurczab strzał z 30 metrów w 83 minucie, 2:3 Kacper Orłowski głową, asysta Piotr Kaczor z rzutu wolnego w 87 minucie.

Kadra Limanovii: Karol Pietrzak - Karol Mus, Grzegorz Mus (46 Beniamin Jeż), Szymon Witek (80 powrót na boisko - Piotr Kaczor), Piotr Śmierciak (60 Maciej Krzyżak), Dawid Plata (46 Daniel Nowak), Kacper Orłowski, Kamil Kurczab, Sebastian Jacak (60 Piotr Matras), Piotr Kaczor (60 Norbert Czaja), Szymon Burkat.

Trener Paszkiewicz zabrał na mecz 3 juniorów: Macieja Krzyżaka, Piotra Matrasa i bramkarza Karola Pietrzaka (który rozegrał cały mecz 90 minut na bramce). Zabrakło w składzie Mateusza Lamparta (chory) i Daniela Bomby (praca).

To był mecz walki

Po bardzo twardym i zaciętym spotkaniu, z huśtawką nastrojów - Limanovia pokazała charakter i wygrała na wyjeździe z czołową drużyną IV ligi zachodniej z Unią Oświęcim.

Najpierw to goście (Limanovia) wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce kapitana drużyny Kamila Kurczaba i tym wynikiem zakończyla się I połowa. Po przerwie dwie szybkie bramki gospodarzy (jedna po błędzie w obronie, a druga po rzucie rożnym gospodarzy - nasz bramkarz był trzymany za koszulkę przez zawodnika gospodarzy gdy wyskakiwał do górnej piłki i dlatego minął się z piłką w powietrzu, ale sędzia nie dopatrzył się faulu) i drużyna z Oświęcimia objęła prowadzenie 2:1.

Limanovia jednak grała do końca i konsekwentnie swoja grę. Sygnał do przechylenia szali zwycięstwa dał ponownie kapitan Limanovii Kamil Kurczab pięknym strzałem z ponad 30 metrów - strzał z dystansu był tak mocny pod poprzeczkę, że bramkarz nawet się do niej nie ruszył. Po kilku minutach było już 3:2 dla Limanovii, Piotr Kaczor precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego wrzucił na głowę Kacprowi Orłowskiemu i ten z bliskiej odległości dał prowadzenie Trójkolorowym.

Poniżej plan sparingów do rozegrania - i wyniki już rozegranych meczów kontrolnych oznaczone na czerwono:

I. sparing: 17.01. środa Pasternik Ochojno (V liga). WYNIK: 6-1 (wygrana)

II. sparing: 20.01. sobota Podhale (III liga). WYNIK: 0-1 (przegrana)

III. sparing: 27.01. sobota Unia Tarnów (III liga) - u siebie 14:00. WYNIK: 3-1 (wygrana)

IV. sparing: 03.02. sobota TS Węgrzce (IV liga) - u siebie 16:00. WYNIK: 3-1 (wygrana)

V. sparing: 10.02. sobota Jutrzenka Giebułtów (IV liga) - u siebie 13:00. WYNIK: 0-0 (remis)

VI. sparing: 17.02. sobota Wiślanka Grabie (IV liga) - wyjazd 11:00 boisko Nadwiślan Kraków. WYNIK: 3-0 (wygrana)

VII. sparing: 21.02. środa Jarmuta Szczawnica (V liga) - u siebie 19:30. WYNIK: 7-0 (wygrana).

VIII. sparing: 24.02. sobota Pcimianka (IV liga) - u siebie 16:00. WYNIK: 2-1 (wygrana).

IX. sparing: 03.03. sobota Unia Oświęcim (IV liga) - wyjazd 19:00 boisko w Chełmku. WYNIK: 2-3 (wygrana).

X. sparing: 10.03. sobota Dalin Myślenice (IV liga) - 16:00 w zależności od pogody trawa (wyjazd) / lub u siebie (sztuczne).

* 17.03. sobota: pierwszy mecz ligowy: u siebie z Watrą Białka Tatrzańska o godz. 15:00.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3662, Skomentowano 0 razy