Nowy termin zaległych Derbów: KS Tymbark - MKS Limanovia.

2017-11-08 10:50:09
IV LIGA. Decyzją Wydziału Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, zaległe spotkanie 13. kolejki pomiędzy KS Tymbark a MKS Limanovia odbędzie się w dniu 15 listopada 2017 (środa) o godz. 13:00. Gospodarzem jest klub w Tymbarku.

Zdajemy sobie sprawę, że gra w środku tygodnia i o tak wczesnej porze jest kłopotliwa dla obu drużyn. W obu drużynach są bowiem zawodnicy, którzy pracują, studiują na uczelniach, uczą się w szkołach. Ale mając wiedzę, że mecz jest za tydzień - każdy może sobie wziąć zwolnienie z pieczątką klubu i podpisem prezesa na mecz, czy wziąć tzw. "losówkę" lub zamienić się godzinami pracy. W obu drużynach grają amatorzy (a nie ludzie na kontraktach zarabiający drugą pensję) i dlatego są podobne problemy kadrowe.

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia 15. kolejka rundy jesiennej. Limanovia (11 listopada) zmierzy się na wyjeździe z Popradem Muszyna. Natomiast KS Tymbark gra na wyjeździe z BKS Bochnia. Jednak ten mecz odbędzie się dopiero 18 listopada - taki termin został ustalony na prośbę gospodarzy, którzy w najbliższy weekend zagrają mecz charytatywny z liderem Ekstraklasy Górnikiem Zabrze.

Zatem, termin w przyszłą środę jest jedynym możliwym do zrealizowania, bowiem rozgrywanie meczu pod koniec listopada (w następnym wolnym terminie) mijało by się z celem.

Mecz zaległy nie chcemy przekładać na wiosnę, chcemy go zagrać teraz. Nie chcemy mieć żadnych zaległości w przerwie zimowej (trener ma już zaplanowane wszystkie sparingi kontrolne przed rundą wiosenną).

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3422, Skomentowano 0 razy