15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

IV liga: Zwycięstwo Limanovii z Wolanią. Kontrowersyjne decyzje głównego arbitra, który dał 20 kartek!

2017-10-24 01:40:36
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 12 kolejka: Limanovia pokonała na wyjeździe 3-2 Wolanię Wola Rzędzińska i umocniła się na pozycji lidera. Mecz stał się ostry za sprawą zawodników gospodarzy i Arbiter kompletnie przestał panować nad meczem!

Musieliśmy cały czas gonić wynik i to się udało. Jednak radość ze zwycięstwa w limanowskiej drużynie przysłoniła kontrowersyjna postawa sędziego, który pozwolił na zbyt ostrą grę gospodarzy, a potem nie panował nad sytuacją na boisku. Posypały się żółte i czerwone kartki. Słowem: MASAKRA!!!

WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA - LIMANOVIA LIMANOWA 2:3 (2:1)

1:0 Artur Nowak 17, 1:1 Józef Piwowarczyk 29 (asysta Mateusz Lampart), 2:1 Piotr Drozdowicz 43, 2:2 Szymon Burkat 46 (asysta Piotr Kaczor), 2:3 Marcin Krywoborodenko 80 (asysta Mateusz Lampart).

Żółte kartki: Cabała dwie, Minorczyk, Adamski, Drozdowicz dwie, Adamowski, Michoń, Boruch - Kaczor, Jeż dwie, Krywoborodenko dwie, Bomba.

Czerwone kartki: Cabała 54 minuta (Wolania, w konsekwencji dwóch żółtych), Drozdowicz 90(+4) minuta (Wolania) - Jeż 90(+4) minuta (Limanovia, w konsekwencji dwóch żółtych, gdy zawodnik znajdował się już na ławce rezerwowych), Lampart 90(+4) minuta (Limanovia), Krywoborodenko 90(+6) minuta (Limanovia, w konsekwencji dwóch żółtych).

Poza tym, w 57 minucie z ławki rezerwowych Limanovii sędzia główny usunął naszego trenera, który zwrócił mu uwagę na zbyt uporczywie ostrą grę gospodarzy (przy każdej akcji: faul, faul, faul...) oraz na brak reakcji przez sędziego Jana Dzika (Kraków) na tak ostrą grę Wolanii.

Zdrowie zawodników jest najważniejsze i od kiedy to nie można zwrócić uwagi sędziemu na zbyt ostrą grę rywali?

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba - Kamil Kurczab, Kacper Orłowski, Piotr Śmierciak, Karol Mus - Beniamin Jeż (80 Grzegorz Mus), Mateusz Lampart, Sebastian Jacak, Piotr Kaczor, Szymon Burkat (78 Marcin Krywoborodenko) - Józef Piwowarczyk (88 Mateusz Król).