DERBY: Limanovia gromi Olimpię na inaugurację.

2017-08-12 19:58:16
I kolejka, IV liga, Małopolska-wschód. W pierwszym meczu nowego sezonu w derbach ziemi limanowskiej Limanovia pokonała u siebie beniaminka rozgrywek. Hat-tricka zdobył Piotr Kaczor.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA – LKS OLIMPIA PISARZOWA 5:0 (3:0)

1-0 Piotr Kaczor 9min, 2-0 Marcin Krywoborodenko 37min (asysta: Józef Piwowarczyk), 3-0 Piotr Kaczor 43min, 4-0 Szymon Burkat 64min (asysta: Mateusz Król), 5-0 Piotr Kaczor 88min (asysta: Karol Mus).

Żółte kartki dla Olimpii: Pociecha, Nawalaniec, Dudek. Widzów 400.

Sędzia główna: Sylwia Biernat. Asystent 1: Paweł Milka. Asystent 2: Mariusz Aleksa.

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba (80 Maciej Kordeczka) – Piotr Śmierciak (56 Karol Mus), Maciej Ślazyk, Kacper Orłowski, Szymon Witek – Józef Piwowarczyk (63 Beniamin Jeż), Kamil Kurczab, Sebastian Jacak (63 Mateusz Król), Mateusz Lampart – Piotr Kaczor, Marcin Krywoborodenko (56 Szymon Burkat).

LKS OLIMPIA: Piotr Tomasik (54 Paweł Wielek) – Szymon Skrzypiec, Daniel Pociecha, Robert Górski, Tomasz Rząca – Wiktor Weber (81 Piotr Nawalaniec), Mariusz Dudek, Mateusz Hutek, Krystian Koralik (85 Kamil Bojar) – Seweryn Michalik, Damian Kubicki.

Olimpia przyjechała do Limanowej tylko z trzema rezerwowymi zawodnikami i bez drugiego bramkarza. Gdy w 54 minucie kontuzji doznał Piotr Tomasik, to między słupkami pojawił się nominalny pomocnik, Paweł Wielek. W Limanovii w drugiej połowie zadebiutował na czwartoligowych boiskach Maciej Kordeczka (z drużyny juniorów). Gratulacje Maćku!!!

Przewaga Limanovii od początku spotkania była bardzo wyraźna.

Już w 9 minucie Piotr Kaczor oddał sprytny strzał z 16 metrów w krótki róg i Piotr Tomasik skapitulował. Na 2-0 podwyższył imponujący szybkością Marcin Krywoborodenko, wykańczając składną akcję swojego zespołu (asystę zanotował Józef Piwowarczyk). Tuż przed przerwą precyzyjny strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów oddał Piotr Kaczor.

Po zmianie stron Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku. W 64 minucie z piłkę z autu wyrzucił Mateusz Król i przy biernej postawie obrońców gości na czystą pozycję wyszedł Szymon Burkat, który w swoim debiucie zdobył gola. Wynik spotkania ustalił Piotr Kaczor wykorzystując dokładne podanie Karola Musa z głębi pola.

Wyniki I Kolejki. 12-13 sierpnia 2017:

Watra Białka Tatrzańska 3-1 KS Tymbark 12 sierpnia, 17:00
MLKS Żabno 2-2 Barciczanka Barcice 12 sierpnia, 17:30
Lubań Maniowy - Glinik Gorlice 13 sierpnia, 17:00
Wolania Wola Rzędzińska 4-1 Sandecja II Nowy Sącz 12 sierpnia, 16:00
Limanovia Limanowa 5-0 Olimpia Pisarzowa 12 sierpnia, 17:00
Bocheński KS 0-1 Poprad Muszyna 12 sierpnia, 15:30
Tarnovia Tarnów 6-1 Tuchovia Tuchów 12 sierpnia, 17:30