Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Limanovia Szubryt - Wisła Puławy /zapowiedź meczu/

2015-04-07 23:45:51
Powiększ
transmisja II połowy spotkania w TV28

W dniu jutrzejszym rozegrane zostanie zaległe spotkanie 20 kolejki w której przeciwnikiem Limanovii Szubryt będzie aktualnie 14 zespół  II ligi Wisła Puławy. Spotkanie to w pierwszej wersji rozegrane miało być 7 marca w dniu planowanej inauguracji rundy wiosennej rozgrywek II ligi. Jednak na przeszkodzie stanęła aura. Zima w naszym regionie nie ustąpiła i w związku z kłopotami jakie wystąpiły z właściwym przygotowaniem płyty boiska, na skutek zalegającego na nim śniegu, spotkanie to za zgodą Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN przełożone zostało na obecny termin. Jeszcze wczoraj zachodziła obawa, czy uda się przeprowadzić jutrzejsze zawody, bowiem w wyniku intensywnych opadów śniegu z niedzieli na poniedziałek płyta boiska ponownie pokryta została kilkucentymetrową warstwą śniegu. Jednak dodatnia temperatura spowodowała, że w chwili obecnej śnieg na płycie nie zalega i spotkanie zostanie rozegrane.
Dla obu drużyn spotkanie ma kolosalne znaczenie, bowiem obie walczą o ligowy byt. Jest to spotkanie  z gatunku o „6 pkt.” W znacznie lepszej sytuacji znajduje się zespół naszych gości, bowiem zajmują oni obecnie 14 miejsce, pierwsze nad strefa spadkową z dorobkiem 24 punktów (o 9 więcej od Limanovii), przy tym mają rozegrane jedno spotkanie mniej od nas. Jest nim spotkanie z zespołem Błękitnych Stargard Szczeciński, które miało być rozegrane jeszcze w rundzie jesiennej. W dotychczas 22 rozegranych spotkaniach zespół Wisły Puławy sześciokrotnie zwyciężał (3 razy u siebie i 3 razy na wyjeździe), 6 zremisował (2 razy u siebie, 4 razy w meczach wyjazdowych), oraz w 10 spotkaniach doznał porażek (w tym: sześciokrotnie przegrał u siebie, oraz czterokrotnie w meczach wyjazdowych). W obecnej rundzie Wisła rozegrała 4 spotkania, z których 1 raz przegrała (z Rakowem Częstochowa u siebie 0-1), 1 raz zremisowała (na wyjeździe z Rozwojem Katowice 2-2). Do Limanowej zespół Wisły Puławy przyjeżdża podbudowany dwoma zwycięstwami (z Nadwiślanem Góra 3-2 u siebie, oraz w meczu wyjazdowym w Tarnobrzegu z miejscową Siarką, gdzie zgarnął pełną pulę wygrywając w stosunku 0-2). Najlepszym snajperem w  zespole jest zdobywca 8-miu bramek w obecnej edycji rozgrywek II ligi. A jest nim Konrad Nowak, który jednak nie wystąpi w spotkaniu w Limanowej z uwagi na  4-tą żółtą kartkę, którą otrzymał w ostatnim spotkaniu ligowym w Tarnobrzegu.
Ostatnie spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami w Puławach zakończyło się zwycięstwem Limanovii Szubryt 0-1. Zwycięska bramka  padła po strzale Rafała Waksmundzkiego w 26’ spotkania, chociaż w statystyce figuruje jako gol samobójczy Karola Barańskiego. Limanovia kończyła to spotkanie w dziesiątkę, bowiem w 55’ spotkania za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Józef Piwowarczyk.

Historia spotkań między obydwoma zespołami
Będzie to czwarte spotkanie między tymi zespołami. Bilans dotychczasowych spotkań korzystny dla Limanovii. Limanovia jeszcze nie przegrała z Wisłą.
- 11.10.2013 r. /II liga/ Wisła Puławy – Limanovia Szubryt 1-1
- 11.05.2015 r. /II liga/ Limanovia Szubryt – Wisła Puławy 2-2
- 16.08.2014 r. /II liga/  Wisła Puławy – Limanovia Szubryt 0-1

Piłkarze Limanovii Szubryt w rundzie wiosennej stoją przed kluczowym zadaniem, jakim nadal jest utrzymanie się w gronie drugoligowych zespołów.  Po rundzie jesiennej jak i obecnie zespół okupuje ostatnią pozycje w tabeli z dorobkiem 15 pkt. na co złożyły się 3 zwycięstwa, 6 remisów i 14 porażek. Z myślą o realizacji głównego celu utrzymania się w 2 lidze Główny Sponsor Pan Zbigniew Szubryt zdecydował się na gruntowne przemeblowanie składu zespołu.
Wiązało się to z dużym wysiłkiem organizacyjnym i finansowym. Zadania zmiany oblicza zespołu podjął się Główny Szkoleniowiec Limanovii trener Ryszard Wieczorek, który w trakcie zimowego okienka transferowego dokonał zmian. W zespole Limanovii pojawiło się 13 nowych zawodników, tyluż musiało pożegnać się z naszym zespołem.
Mimo tego nasz zespół na wiosnę ma jakby nadal „pod górkę”, bowiem po pierwszym spektakularnym zwycięstwie 4-0 nad liderem tabeli II ligi MKS-em Kluczbork, przyszła seria trzech porażek (3-4 z Zagłębiem Sosnowiec u siebie, oraz w spotkaniach wyjazdowych z Kotwicą Kołobrzeg 0-2, oraz w ostatnim spotkaniu wyjazdowym 1-5 z Puszczą Niepołomice, kiedy to nasz zespół przez większą część spotkania (przez 73 minuty) musiał grać w 9-tkę. W drużynie Limanovii zabraknie dwóch podstawowych zawodników pauzujących za czerwone kartki obejrzane w ostatnim spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Są nimi bramkarz Mateusza Mika i obrońca Łukasz Derbich.  Będą mieli okazję wykazać swoją przydatność dla zespołu ich dublerzy.
Mamy nadzieję, że nasi piłkarze wzbiją się na wyżyny swoich umiejętności, których im zapewne nie brakuje i postarają się o komplet punktów czego im życzymy. 
Spotkanie poprowadzi Pan Jacek Lis z Katowic, który już kilkakrotnie prowadził spotkania z udziałem naszej drużyny. Prowadził dwa spotkania w Limanowej w sezonie 2013/2014, z Stalą Mielec (wygrane przez nasz zespół 1-0 w rundzie jesiennej), oraz przegrane 3-0 (w runda wiosenna) z Legionovią Legionowo.  W obecnym sezonie arbiter ten również dwukrotnie prowadził nasze spotkania, mianowicie w rundzie jesiennej spotkanie bezbramkowe z Górnikiem Wałbrzych, oraz ostatnie wyjazdowe zwycięskie 4-0 z MKS Kluczbork.
II połowę tego spotkania będzie można zobaczyć za pośrednictwem Limanowskiej Telewizji Internetowej
Relacja tekstowa -

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4720, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^