Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Na pierwszy rzut potyczka z liderem

2015-03-12 21:48:19
Powiększ
Batalia o drugoligowy byt rozpoczęta

W środę po treningu w godzinach popołudniowych w komplecie piłkarze Limanovii Szubryt wraz z Sponsorem Klubu Panem Zbigniewem Szubrytem, oraz Sztabem Szkoleniowym, członkami Zarządu i pracownikami klubu udali się do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, aby uczestniczyć w mszy świętej, gdzie modlili się przede wszystkim za pomyślność i zdrowie w rundzie wiosennej rozgrywek piłkarskich, które rozpoczęły się w miniony weekend. Przewodniczył jej ksiądz mgr Daniel Świątek wikariusz parafii limanowskiej. 
Zawodnicy i sztab szkoleniowy zdają sobie sprawę, że wsparcie niebios na boisku jest ważne, lecz musi ono być poparte sumienną pracą. I właśnie z przekonaniem o solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym po sporych zmianach w kadrze, w najbliższy weekend przystąpią do walki o pierwsze punkty w rundzie wiosennej bieżącego sezonu piłkarskiego II ligi. Meczem wyjazdowym z aktualnym liderem tabeli MKS Kluczbork Limanovia Szubryt rozpocznie decydującą batalię o utrzymanie się w gronie drugoligowych zespołów. O znacznych zmianach w naszym zespole informowaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej.
Nasz najbliższy rywal mierzy bardzo wysoko. Obecna pozycja zespołu kluczborskiego w tabeli 2 ligi na koniec bieżącej edycji rozgrywek oznaczałaby awans na zaplecze ekstraklasy. W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej zespół z Kluczborka w spotkaniu wyjazdowym w Stargardzie Szczecińskim dość niespodziewanie łatwo pokonał miejscowych Błękitnych, którzy kilka dni wcześniej postarali się o nie lada sensację pokonując w ćwierćfinale Pucharu Polski ekstraklasową Cracovię.  Natomiast Limanovia inaugurację wiosny z Wisłą Puławy u siebie musiała odłożyć na później z powodu złego stanu murawy limanowskiego stadionu. Dlatego też nasz zespół czeka bardzo trudne zadanie, aby udanie zainaugurować rundę wiosenną na boisku lidera II ligi. W poprzedniej rundzie w Limanowej górą był MKS Kluczbork wygrywając 1:0 po trafieniu Adama Orłowicza. Kluczborski klub przystąpi do spotkania wzmocniony kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którymi są: napastnik Piotr Giel z Zagłębia Sosnowiec mający za sobą występy w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, pomocnik Piotr Kasperkiewicz występujący ostatnio w rezerwach Miedzi Legnica, pomocnik Kamil Nitkiewicz z GKS Tychy, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Kolejarza Stróże. Są jeszcze Oskar Pogorzelec młodzieżowiec w bramce MKS-u Kluczbork, który w okresie przygotowawczym przebywał na testach w naszym klubie, oraz 17-letni napastnik Miłosz Reisch wychowanek mający za sobą występy w juniorskich zespołach kluczborskiego klubu.
Zapowiada się ciekawe spotkanie w sobotnie popołudnie, które poprowadzi Pan Jacek Lis sędzia z Katowic, który już trzykrotnie był rozjemcą spotkań z udziałem naszego zespołu, ostatnio w rundzie jesiennej w bezbramkowym spotkaniu w Limanowej pomiędzy Limanovią i Górnikiem Wałbrzych.
Przebieg spotkania śledzić można będzie w bezpośredniej relacji tekstowej serwisu internetowego Lajfy.com

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 5027, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^