Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Ostatni akord jesieni

2014-11-28 11:50:42
Powiększ
W Wałbrzychu spotkanie outsiderów

Ostatnie opady śniegu w naszym regionie znacznie skomplikowały plan przygotowań naszego zespołu do ostatniego w tym roku spotkania w walce o drugoligowe punkty. Stadion Limanovii zasypany śniegiem, jak również boisko treningowe w Starej Wsi z którego Limanovia korzysta, absolutnie nie nadawały się do przeprowadzenia treningów. W Limanowej i najbliższej okolicy jak wiemy nie ma pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, oraz oświetleniem, które pozwoliłby na prowadzenie zajęć o tej porze roku przy błyskawicznie zapadającym zmroku. Dlatego Limanovia zmuszona jest tułać się po obiektach w Myślenicach, Tylmanowej, Skotnikach i gdzie się tylko da, aby zrealizować plan treningowy. W znacznej mierze obciąża to koszt utrzymania drugoligowego zespołu przez jego Głównego Sponsora Pana Zbigniewa Szubryta. Przed sobotnim spotkaniem zespół Limanovii zmuszony był trenować na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach, będącym własnością firmy Sport Myślenice Sp. z o.o. , a zlokalizowanym przy ul. Zdrojowej 9.

W ostatnim spotkaniu przedłużonej rundy jesiennej II ligi, zespół Limanovii Szubryt zmierzy się z okupującą ostatnie miejsce w tabeli, tuż przed naszym zespołem ekipą miejscowego Górnika. Dla ostatnich dwóch drużyn w tabeli II ligi każdy punkt w kolejnych spotkaniach będzie cenny. Obydwa zespoły dzieli obecnie różnica 3 pkt. Tak dla jednego jak i drugiego zespołu będzie to spotkanie o wyrównanie szans w walce o utrzymanie się w lidze przed rundą wiosenną drugoligowych zmagań.
Górnik Wałbrzych zgromadził dziewięć punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa, trzy remisy oraz 13 porażek. Przed wyjazdem do Stargardu Szczecińskiego w czterech wcześniejszych meczach Górnik uzbierał siedem punktów. Blisko wywiezienia korzystnego rezultatu byli wałbrzyszanie w sobotę, lecz ostatecznie Błękitni Stargard szczęśliwie wygrali 2:1 na skutek samobójczego gola obrońcy Filipe.
W pierwszej rundzie obecnego sezonu w Limanowej w meczu pomiędzy obydwoma zespołami padł wynik bezbramkowy. W końcówce tego spotkania w 81’ goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Mimo serii 15 spotkań bez zwycięstwa, w zespole Limanovii poprawa jakości gry, którą można było zauważyć w ostatnich trzech spotkaniach z zespołami z samego czuba tabeli (Siarka Tarnobrzeg, ROW Rybnik, Stal Stalowa Wola), które solidarnie potraciły punkty w potyczce z naszym zespołem.
Napawa to umiarkowanym optymizmem przed sobotnim spotkaniem. Jednak w świetle ostatnich wyników obydwu zespołów, trudno w tym spotkaniu wytypować faworyta. Wydaje się, że wynik tego spotkania pozostaje sprawą otwartą, szanse obydwu zespołów można ocenić „pół na pół”, chociaż każdy z nich na pewno będzie chciał zgarnąć pełną pulę, bowiem w sytuacji jakiej się obecnie znajdują innego wyjścia dla nich nie ma.
W zespole zabraknie kontuzjowanych Mateusza Wilka, Damiana Majchera, Krzysztofa Kozieła, oraz Mateusza Niechciała. Reszta zawodników pozostaje w dyspozycji trenera Ryszarda Wieczorka. Nikt na dzisiaj nie pauzuje za kartki.

Sędzią głównym spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi, który jeszcze nie prowadził spotkań z udziałem naszego zespołu.

Wszystkich kibiców internautów zapraszamy przed komputery na bezpośrednią transmisję z tego spotkania, którą będzie można śledzić za pośrednictwem Portalu Limanowskiej Telewizji Internetowej TV28 – www.tv28.pl – początek relacji godz. 12.55

Relacja tekstowa dostępna w serwisie www.lajfy.com

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4815, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^