Limanovia Electrical MOS PL vs Garbarnia Kraków 3:1

Bramki:
Kożuch, Wójtowicz, Piszczek

Skład: Kordeczka - Dutka (Piszczek), Bubula, Gąsiorek, Golonka - Król, Porębski (Mordarski),- Kurek, Więcławek,Wójtowicz - Kożuch

W relacji trenera Mirosława Smolenia
Po zaciętym meczu Limanovia Elektrical MOS PL pokonała lidera naszej ligi Wojewódzkiej czyli Garbarnię Kraków 3:1.
Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie gdyż już w 2 minucie meczu Krzysiek Kordeczka musiał wyciągać piłkę z siatki. Po serii błędów w linii obrony piłkę nieudolnie próbował wybić jeden z naszych środkowych obrońców. Zrobił to na tyle nieskutecznie że ta znalazła się pod nogą zawodnika Garabarni, który precyzyjnym strzałem z linii pola karnego umieścił piłkę pod poprzeczką. Na szczęście szybko udało sie nam odrobić straty. W 15 minucie fantastycznym wolejem popisał sie Alek Kożuch który bez zastanowienia kropnął z 20 metrów w okienko bramki. Bramka stadiony świata!!! Trafienie to dało nam więcej pewności w grze - uświadomiło że ten lider wcale nie jest taki straszny jak pokazują tabele. We fragmencie tym dużo dobrego naszej drużynie dawał Marcin Kurek, który co rusz i nękał obrone rywali rajdami prawym skrzydłem. Do przerwy już nic się nie zmieniło. Od początku drugiej połowy nasza drużyna zepchnęła rywali do obrony uzyskując optyczną przewagę. Jednak wypracowane sytuacje nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. Swoje szanse mieli Kuba Więcławek,Alek Kożuch, czy Marcin Kurek. Trzeba jednak uczicwie powiedzieć że Garbarze też mogli nas "ukłuć" swoimi kontrami po których albo fantastycznie interweniował Krzysiek Kordeczka, albo niebezpieczeństwo zażegnywał Dominik Bubula, albo sprzyjało nam szczęscie - piłka po strzale głową z rzutu rożnego zkozłowała na poprzeczkę, słupek i ostatecznie znalazła się w rękach naszego Golkipera.

Jednak sama końcówka należała do nas. Mimo że dzisiaj kadra nasza przerzedzona była kontuzjami i chorobami w końcówce to my wyglądaliśmy lepiej fizycznie. W 78 minucie po niezłym wyprowadzeniu piłki przez Mateusza Króla i Kubę Więcławka w prawym narożniku pola karnego z futbolówką znalazł się Wojtek Wójtowicz, który wkręcił przeciwnika w ziemie i precyzyjnym strzałem w prawę okienko nie dał szans bramkarzowi.
To mocno zirytowało zawodników gości, którzy rzucili się do ataków. Jednak dzięki bezbłędnej postawie Dominika Bubuli niewiele z tego groźnego wynikało. Pod koniec spotkania niezłą akcję przeprowadziliśmy w środku pola, z którego  świetnym podaniem popisał się Kuba Więcławek wypracowując Mateuszowi Piszczkowi sytuacje  "sam na sam" , którą nasz rezerwowy snajper ustala wynik spotkania na 3:1.

1 Hutnik Nowa Huta 6 15  22-3
2 Unia Tarnów 6 15  22-5
3 Limanovia Limanowa 6 14  17-4
4 Garbarnia Kraków 6 13  16-6
5 Dalin Myślenice 5 10  10-7
6 Krakus Nowa Huta 6   9 15-13
7 Soła Oświęcim 6   8 15-18
8 MKS SMS Kraków 5   7   8-7