Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Nowy duet trenerski w juniorach młodszych Limanovii.

2021-02-23 09:40:55
Powiększ
Od początku 2021 roku drużynę juniorów młodszych MKS Limanovia INDECO MOS.PL Limanowa prowadzi trener Mateusz Ryś. Niedawno dołączył do niego trener Adrian Mrózek, który wspiera go swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Obaj szkoleniowcy mają po 28 lat i pochodzą z limanowszczyzny. Są dobrze znani kibicom z naszego regionu, zarówno jako wciąż czynni zawodnicy, jak i trenerzy - którzy mimo młodego wieku, zdobyli już doświadczenie w tym zawodzie, przez cały czas podnosząc też swoje kwalifikacje. Oboje trenerzy odbyli razem staż trenerski w klubie Śląsk Wrocław.

 

Mateusz Ryś pochodzi z Mordarki, jako zawodnik i trener kojarzony głównie z klubem LKS Mordarka, w którym spędził najwięcej lat i gra w nim do dzisiaj. Jest wychowankiem klubu MKS Limanovia - w którym stawiał swoje pierwsze kroki, wrócił więc do swojego pierwszego klubu, na "stare śmieci". Natomiast, Adrian Mrózek pochodzi z Rupniowa, przez lata związany głównie z LKS Rupniów. Jest wychowankiem klubu KS Tymbark, a obecnie broni barw beniaminka IV ligi KS Sokół Słopnice.

 

MATEUSZ RYŚ - Trener UEFA B (aktualnie rozpoczyna Kurs UEFA A). Uczestnik wielu szkoleń, staży i konferencji na terenie całego kraju. Jako trener pracował z drużynami: LKS Mordarka (grupy młodzieżowe), APMT Limanowa oraz APMT Polska (grupy młodzieżowe), Zawisza Rożnów (seniorzy – awans do V Ligi).  Obecnie od roku trener Młodzików w AP Limanovia w duecie z trenerem Adamem Gawlikiem (I drużyna awans do I Ligi Małopolskiej, II drużyna awans do Ligi Regionalnej), oraz Żaków w LKS Mordarka.

Jako zawodnik (pomocnik) wiele lat spędził w grupach młodzieżowych MKS Limanovia oraz LKS Mordarka. W drużynach seniorskich występował w IV-ligowych: Orkanie Szczyrzyc i KS Tymbark, a także Olimpii Pisarzowa, Laskovia Laskowa i LKS Mordarka. Kontynuuje tradycje piłkarskie w rodzinie, bowiem jest synem zasłużonego byłego piłkarza Limanovii, a obecnie kapitana limanowskich oldbojów Bogdana Rysia.

 

ADRIAN MRÓZEK - Trener UEFA B. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie o profilu piłka nożna. Uczestnik wielu staży, szkoleń i konferencji trenerskich. Jako trener pracował z zespołami: Tarnavia Tarnawa (seniorzy i grupy młodzieżowe), LKS Rupniów (awans seniorów do V ligi oraz grupy młodzieżowe). Obecnie trener projektu „Akademia z klasą” i  rocznika 2013 w APMT Limanowa, a także koordynator w LKS Rupniów.

W bieżącym sezonie zawodnik IV-ligowego Sokoła Słopnice. Występował także w drużynach juniorskich na szczeblu Małopolskiej Ligi Juniorów: Limanovii oraz SMS Kraków. Jako senior (obrońca/pomocnik) grał również w LKS Rupniów, Tarnavii Tarnawa, KS Tymbark (wychowanek), Orkanie Szczyrzyc, Sokół Słopnice (obecnie).

 

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2170, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz