MLJM: Łukasz Król i Patryk Zoń w roli głównej. Wygrana z liderem Profi Zielonki na zakończenie sezonu.

2019-06-08 21:47:07
Małopolska Liga Juniorów Młodszych, II liga wojewódzka, ostatnia kolejka 14. Podopieczni Tomasza Sebastjańskiego zasłużenie pokonali u siebie podopiecznych Andrzeja Niedzielana. Limanovia zajęła IV miejsce w lidze.

Limanowianie zagrali bardzo dobry mecz z liderem, który awansował do I ligi. Niestety Limanovii zabrakło kilku punktów do awansu. Gdyby Limanovia grała przez cały sezon ze wszystkimi tak jak w ostatniej kolejce z Profi, to dziś cieszyłaby się również awansem.

MKS Limanovia Indeco MOS.PL Limanowa - AP Profi Zielonki 3-1 (1-0)

Bramki: 1:0 Paweł Kulig (asysta Jakub Piaskowy) 29, 2:0 Łukasz Król (asysta Michał Garcarz) 60, 2:1 gospodarze: Damian Grudnik 81, Patryk Zoń (asysta Jakub Czaja) 90.

LIMANOVIA: Jakub Wiktor - Arkadiusz Kaleta, Arkadiusz Śliwa, Kamil Michalik, Grzegorz Badyla, Tokarczyk Kamil (46 Michał Garcarz), Dawid Szewczyk, Adrian Twaróg (70 Łukasz Król), Wojciech Wąchała (77 Patryk Tokarczyk), Paweł Kulig (88 Patryk Zoń), Jakub Piaskowy (75 Jakub Czaja). Trener: Tomasz Sebastjański. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Sędzia główny: Andrzej Biskup. Asystent 1: Bogusław Bieda. Asystent 2: Piotr Sochacki.

Żółte kartki: Arkadiusz Kaleta, Michał Garcarz, Paweł Kulig (Limanovia) - Jakub Kulig, Jakub Gołda, Artur Trzeciak (Profi).

OPIS MECZU:

Na stadionie Limanovii odbył się mecz juniorów młodszych. Trójkolorowi podejmowali bardzo dobrego przeciwnika, którym był AP Profi Zielonki (lider 2 małopolskiej ligi JM), który zdobył już awans do I ligi. Mecz bardzo dobry w wykonaniu obu zespołów, gospodarze byli jednak skuteczniejsi.

Przez pierwsze 15 minut to goście dyktowali warunki gry, jednakże po kwadransie gry gospodarze przebudzili się i grali do końca bardzo dobre spotkanie, udowodniając kolejny raz, że u siebie potrafią wygrywać nawet z najlepszymi.

Po bardzo dobrej akcji zespołowej, całą akcję wykończył Paweł Kulig i otwarł wynik tego spotkania na 1:0. Gospodarze przycisnęli, ale do przerwy Trójkolorowi schodzili z wynikiem 1:0.

Po przerwie trener Tomasz Sebastjański dokonał dobrych zmian, bo właśnie zmiennicy strzelali zwycięskie bramki dla gospodarzy. W drugiej połowie mecz zatem stał na jeszcze lepszym poziomie, miło było patrzeć na grę obu drużyn, gra zawodników cieszyła oko kibica.

W 60 minucie piłkę na skrzydle dostaje Michał Garcarz i zagrywa ją przed szesnastkę do wbiegającego Łukasza Króla, ten przyjmuje futbolówkę, mija z łatwością dwóch przeciwników i pakuje od słupka piłkę do siatki. Chwilę później zamieszanie w polu karnym gospodarzy i zawodnik gości umieszcza piłkę w bramce Limanovii, strzelając bramkę kontaktową i mamy wynik 2:1 dla gospodarzy.

W końcówkę na boisko wchodzi Patryk Zoń, który w 90 minucie po efektownym rajdzie Łukasza Króla, minął dwóch przeciwnikow i posłał prostopadłą piłkę, którą przejął Jakuba Czaja. A ten zabrał się z piłką i wrzucił w pole karne, tam był już Patryk Zoń, który strzałem z pierwszej piłki pakuje piłkę do bramki i ustala wynik na 3:1. Lider pokonany.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Juniorów młodszych MKS LIMANOVIA LIMANOWA, którzy ograli lidera i 3 punkty zostają w Limanowej.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3866, Skomentowano 0 razy