Glinik pokonany: dublet Kacpra Orłowskiego. Limanovia wiceliderem.

2019-05-01 21:54:20
IV liga, Małopolska-wschód. Zwycięstwo Limanovii w Gorlicach. Dobra forma podopiecznych Andrzeja Paszkiewicza. Należy to podkreślić z całą stanowczością i podziękować Gospodarzom z Gorlic, że wzorowo przygotowali swoją murawę do gry.

GKS GLINIK GORLICE - MKS LIMANOVIA LIMANOWA 0:3 (0:1)

0:1 Sebastian Jacak 24 karny (faulowany Karol Mus), 0:2 Kacper Orłowski głową (z dośrodkowania z rzutu rożnego Karola Filipka) 75 minuta. 0:3 Kacper Orłowski z rzutu wolnego z 25 metrów (faulowany Kamil Kurczab) 86 minuta.

Żółte kartki: Mateusz Dyląg, Konrad Grela, Ignacy Gomulak, Dawid Drąg (Glinik) - Sebastian Jacak (Limanovia).

Sędzia główny: Michał Śląski (KS Tarnów). Sędzia asystent I: Grzegorz Wroński. Sędzia asystent II: Zbigniew Siemiński.

LIMANOVIA: Daniel Bomba - Szymon Witek, Daniel Nowak, Kacper Orłowski, Karol Mus - Karol Filipek (85 Bartłomiej Żurek), Kamil Kurczab (C), Piotr Filipek, Sebastian Jacak (75 Maciej Krzyżak) - Bartłomiej Chlebda, Hubert Pachowicz (79 Mateusz Matlęga). A także: Karol Pietrzak, Piotr Matras, Karol Matras. Trener: Andrzej Paszkiewicz. Kierownik drużyny i II trener: Mateusz Wroński.

GLINIK: Mariusz Różalski - Ignacy Gomulak, Marcin Szary, Mateusz Dyląg, Dawid Drąg (C), Piotr Gogola (85 Dominik Matuszewski), Patryk Skrzypniak, Łukasz Krzysztoń (89 Maciej Setlik), Guilherme Da Silva, Konrad Grela (68 Kacper Kukla), Santiago Casalvas (89 Tomasz Mituś). A także: Maciej Pabisz, Piotr Brach. Trener: Daniel Dawiec. Kierownik drużyny: Andrzej Cetnarowski. Masażysta: Maciej Kosiński.

Od początku spotkania utrzymywała się lekka przewaga gości, która została udokumentowana w 24 minucie. W polu karnym sfaulowany został Karol Mus, a podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Sebastian Jacak. Od tego momentu Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć rezultat. W 34 minucie bramkarz Glinika z trudem obronił groźny strzał Huberta Pachowicza.

Po zmianie stron Glinik musiał zaryzykować i grać bardziej otwartą piłkę. Gospodarze mieli jednak duże problemy ze sforsowaniem dobrze funkcjonującej obrony Limanovii. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza starali się zdobyć drugiego gola, który już całkowicie odebrałby gospodarzom nadzieje na korzystny rezultat. Wreszcie w 76 minucie dopięli swego. Z rzutu rożnego dośrodkował Karol Filipek, a celną główką popisał się Kacper Orłowski. Od tego momentu przewaga gości była przygniatająca i w 87 minucie podwyższyli swoje zasłużone prowadzenie. Sfaulowany został kapitan Trójkolorowych, Kamil Kurczab, a precyzyjny strzał z rzutu wolnego z około 25 metrów oddał Kacper Orłowski, kompletując dublet bramkowy w tym spotkaniu.

w pierwotnym terminie (30 kwietnia, 17:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Barciczanka Barcice 23 32 10 2 11 31-32 8 2 2 24-8 2 0 9 7-24 1 3 1 0 0 2-0
8.  Okocimski KS Brzesko 23 32 10 2 11 32-38 5 2 5 16-19 5 0 6 16-19 1 0 0 0 1 0-2
16.  Olimpia Pisarzowa 23 2 0 2 21 11-55 0 1 11 4-31 0 1 10 7-24
Olimpia Pisarzowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Unia Tarnów - Glinik Gorlice 4 maja, 11:00

Następny mecz gramy u siebie z Watrą Białka Tatrzańska, tj. w niedzielę 5 maja 2019 o 17:30 na stadionie Limanovii. Zapraszamy!!!

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3804, Skomentowano 0 razy