Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Podziękowanie Miastu Limanowa - Sponsorowi Strategicznemu.

2018-12-20 13:30:03
Powiększ
Głównym czynnikiem ograniczającym dla rozwoju sportu jest czynnik finansowy. Dlatego sport podobnie jak oświata i kultura to dziedziny, które z zasady nie są i nie mogą być nastawione na zysk, powinny być dofinansowane.

 

Szczególną uwagę zwracamy na duże wsparcie dla największego i najstarszego klubu w regionie MKS Limanovia w Limanowej ze strony miejskich władz: Pana Burmistrza Władysława Biedy i Radnych Rady Miasta Limanowa.

 

Inwestycja w sport jest jak lokata w banku – tj. procentuje po latach; w osiągniętych wynikach sportowych, w możliwość rozwijaniu pasji, również przeciwdziała wykluczeniom oraz jest idealną alternatywą spędzania wolnego czasu, a nawet profilaktyką przeciw różnego rodzaju uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Dlatego, bez wydatnego wsparcia Sponsora Strategicznego, którym jest Miasto Limanowa, nasz MKS nie byłyby w stanie realizować cele statutowe klubu, odnosząc tak wielkie sukcesy z dziećmi i młodzieżą.

 

Pozytywny wizerunek Miasta Limanowa

Miasto Limanowa dzięki wsparciu Limanovii - korzysta bardzo przede wszystkim wizerunkowo. Mowa tu także o oddaniu lokalnej sprawie, ponieważ tym klubem „żyją” mieszkańcy Limanowej. To wyjątkowy klub na sportowej mapie Polski. Łączy w sobie niemal 100 lat tradycji (od 1924 roku), pracę z najmłodszymi i nowoczesny sposób zarządzania.

Klub niewątpliwie przyczynia się do promocji regionu i miasta Limanowa. Jest znanym klubem w całej Polsce. W województwie małopolskim jest jednym z wiodących ośrodków piłkarskich, szczególnie jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży, co przekłada się również na osiągane wyniki, zarówno w piłce seniorskiej, jak i w młodzieżowej..

 

Wymierna pomoc i sukces

Nasi zawodnicy systematycznie powoływani są do kadry Nowego Sącza, a nader często również do kadry województwa małopolskiego. Nasi juniorzy starsi: Mateusz Matlęga, Piotr Matras i Paweł Matras otrzymali w tym roku ponownie powołanie do Kadry Polski U-19 w piłce nożnej futsalowej. Cała trójka zdobywała wielokrotnie medale Mistrzostw Polski.

Z kolei nasi juniorzy młodsi: Adrian Twaróg, Jakub Piaskowy i Michał Garcarz otrzymali w tym roku powołanie do Kadry Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w piłce na boiskach trawiastych. Naszymi młodymi zawodnikami interesują się najlepsze kluby w Polsce i zapraszają nasza młodzież na testy: juniorzy młodsi Paweł Kulig i Grzegorz Badyla dostali zaproszenie na testy do Cracovii, która chce ich pozyskać w przyszłym sezonie. Również Cracovia chce pozyskać naszego młodzika Mikołaja Wronę. Junior młodszy Jakub Piaskowy był w tym roku na testach w Ruchu Chorzów, a junior starszy Grzegorz Król przeszedł w bieżącym roku do Sandecji Nowy Sącz.

Dzięki pomocy Miasta Limanowa oraz zaangażowaniu ludzi związanych z klubem, już kolejny sezon utrzymujemy pozycję w czubie tabeli w rozgrywkach IV ligi Małopolskiej-wschód (walcząc o III ligę).

Nasze drużyny młodzieżowe od trampkarza młodszego do juniora starszego z powodzeniem grają w ligach wojewódzkich (4 drużyny Limanovii grają w ligach wojewódzkich: trampkarze młodsi, trampkarze starsi, juniorzy młodsi i juniorzy starsi). Rozwija się też Akademia Piłkarska Limanovia, w której swój talent szlifuje ponad 150 dzieci. To one są przyszłością klubu. Takimi osiągnięciami jak Limanovia w byłym województwie nowosądeckim może pochwalić się tylko klub Sandecja Nowy Sącz.

 

Promocja Miasta Limanowa

Podczas rozgrywania meczów na stadionie Limanovii zawsze Spiker wymienia przed meczem i w przerwie meczu - nazwę głównego Sponsora: Miasto Limanowa oraz dziękuje Burmistrzowi Miasta Limanowa za wsparcie, poza tym, przez cały sezon wisiały w centralnych miejscach wewnątrz stadionu 3 banery dostarczone Sponsorowanemu przez Urząd Miasta Limanowa, tj. duży baner na głównych trybunach z napisem: "Miasto Sportu LIMANOWA" i po drugiej stronie boiska baner między ławkami rezerwowych, tj. gospodarzy i gości, a także powieszony został duży baner przed wyjściem z głównej płyty boiska (w środku stadionu). Wszystkie 3 banery są z napisem:

 

 
MIASTO LIMANOWA – GŁÓWNY SPONSOR

Miejskiego Klubu Sportowego "LIMANOVIA"

 

Banery te umieszczone są w najlepszych strategicznie miejscach na stadionie; tj. widocznych dla ludzi.

Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, to również Miasto Limanowa jest promowane, nasi kibice chętnie jeździli na mecze za swoją drużyną ubrani w koszulkach wykonanych z: Herbem Klubu i Miasta Limanowa. Koszulki te uroczyście wręczył Burmistrz Miasta Władysław Bieda limanowskim kibicom (200 sztuk) w Urzędzie Miasta Limanowa. Poza tym, nasi kibice często zabierają na mecze Limanovii baner Miasta Limanowa i wspomniane koszulki.

Klub MKS Limanovia wydał także w tym roku i zamierza rozdać wśród kibiców i sponsorów darmowe kalendarze (200 sztuk) klubu na 2019 rok (kalendarz w załączniku), które są m.in. z logotypem Miasta Limanowa. Logotyp Miasta Limanowa znajduje się w dwóch miejscach na oficjalnej stronie klubu MKS Limanovia - u góry strony: jako Sponsor Główny, oraz na dole strony: jako Sponsor Tytularny. Poza tym, logotyp Miasta Limanowa umieszczony został na strojach piłkarskich seniorów Limanovii.

 

Zakończenie

Klub Limanovia przy każdej sposobności promuje Miasto Limanowa jako „MIASTO SPORTU” (spiker podczas meczów, plakaty jako zapowiedź meczu, artykuły prasowe, portale społecznościowe, artykuły na portalach internetowych, na stronie Limanovii, etc.) i zawsze na pierwszym miejscu podkreśla się wkład Miasta i pomoc Burmistrza Władysława Biedy w rozwój klubu, no i jak duże ma to znaczenie dla Limanowej i promocji miasta.

Dziękujemy za wsparcie i zaufanie, nasi zawodnicy, sponsorzy i działacze na co dzień udowadniają, że warto całe serce wkładać w rozwój MKS Limanovia. Każdy z nas cieszy się, widząc jak klub się rozwija.                                                                                                                                                                                                                                       

Prezes MKS Limanovia w Limanowej
Janusz Bugajski

 

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3219, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz