MLJS: Derby z Sokołem dla Limanovii. Świetnie ułożona noga Szymona Majerana.

2018-10-31 08:02:33
Małopolska Liga Juniorów starszych, kolejka 13. Starcie Sokoła Słopnice z Limanovią, czyli kolejne DERBY powiatu limanowskiego już za nami. Konfrontacja dwóch drużyn z sąsiednich miejscowości od początku trzymała w dużym napięciu.

KS Sokół Słopnice - MKS Limanovia Elektrical MOS.PL Limanowa 2-3 (0-0)
Bramki: 0-1 Szymon Majeran strzał z 30 metrów z rzutu wolnego w 65 minucie. 0-2 Paweł Matras głową (as. z rzutu rożnego Szymon Majeran) w 68 minucie. 1-2 Jerzy Pachut 84 minuta. 1-3 Konrad Węglarz (as. Bartłomiej Żurek) 86 minuta. 2-3 Jerzy Pachut 90(+1) minuta.

Sędzia główny: Mateusz Mól. Żółte kartki: Wojciech Mirek i Grzegorz Kowalczyk (Sokół)

SOKÓŁ: Marcin Grucel - Jerzy Pachut, Konrad Palacz (60 Dominik Pach), Maciej Kościelniak, Wojciech Mirek, Paweł Kowalczyk, Patryk Franczak, Grzegorz Kowalczyk (63 Michał Śliwa), Dominik Jasica (46 Kamil Krzysztofiak), Bartłomiej Malinowski, Kacper Worotniak. A także: Jakub Szarek - Dawid Jarosz, Patryk Czepiel, Filip Ligas. Trener: Wojciech Tajduś, kierownik drużyny: Adam Marcisz.

LIMANOVIA: Karol Pietrzak - Kacper Skrzatek (C), Andrzej Mrożek, Wojciech Jędrzejek, Paweł Pławecki (77 Jakub Urbański), Adrian Stajnder (63 Dawid Hojda), Szymon Majeran, Szymon Pietrzak (70 Szymon Orzeł), Paweł Matras, Konrad Weglarz, Bartłomiej Żurek. A także: Patryk Osinko - Michał Garcarz, Adrian Twaróg. Trener: Łukasz Bukowiec, kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

W derbach nikt nogi nie odstawia.

Jak w każdym meczu derbowym, był to zacięty pojedynek dwóch drużyn, które znają się doskonale. Mecz był bardzo twardy, każdy chciał wygrać, na boisku nikt nie odstawiał nogi. Emocje były do ostatniego gwizdka. Kluczem do sukcesu okazały się stałe fragmenty gry.

W pierwszej połowie, obie drużyny zagrały bardzo uważnie w obronie, stwarzając sobie po kilka sytuacji podbramkowych. W tej części gry goście z Limanowej mieli 100% szansę na objęcie prowadzenia, jednak Marcin Grucel obronił rzut karny wykonywany przez Andrzeja Mrożka. Po zmianie stron, Limanovia szybko strzeliła dwie bramki ze stałych fragmentów gry i starała sie mieć mecz pod kontrolą. Najpierw Szymon Majeran strzelił bardzo mocno z 30 metrów pod poprzeczkę dając prowadzenie Trójkolorowym, a kilka minut później ten sam zawodnik celnie dośrodkował na głowę Pawła Matrasa z rzutu rożnego, który celnie główkował w samo okienko.

W końcówce meczu, błysnął formą strzelecką Jerzy Pachut z Sokoła, który w zamieszaniu podbramkowym dwa razy strzelił dla Sokoła bramkę kontaktową, dając nadzieję Słopnicom na osiągnięcie korzystnego wyniku. Najpierw zdobył gola na 1-2, lecz goście szybko odpowiedzieli za sprawą Konrada Węglarza (po asyście Bartłomieja Żurka) i w podobnej sytuacji na 2-3 już w doliczonym czasie gry.

Trójkolorowi wywieźli komplet punktów ze Słopnic i tym samym znaleźli się w rejonach środka tabeli, powiększając przewagę nad strefą spadkową, w której niestety znajdują się gospodarze sobotniego starcia.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3602, Skomentowano 0 razy