IV liga: Koncertowy mecz Limanovii z Glinikiem. Trójkolorowi na piątkę! Hat-trick Mateusza Lamparta.

2018-09-22 20:18:31
IV liga, Małopolska-wschód, 8 kolejka. Limanovia rozgromiła dzisiaj u siebie Glinika Gorlice, grając bardzo efektownie i skutecznie. Trzy gole zdobył Mateusz Lampart (w ciągu 5 minut!). Limanowska drużyna jest wiceliderem rozgrywek.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - GKS GLINIK GORLICE 5:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Daniel Nowak 24 (asysta Sebastian Jacak), 2:0 Mateusz Lampart 45 (asysta Kacper Orłowski), 3:0 Lampart 47 (asysta Rafał Gadzina), 4:0 Mateusz Lampart 49 (asysta Arkadiusz Serafin), 5:0 Rafał Gadzina 90 (rzut wolny z 18 metrów, faulowany P. Filipek).

Sędzia główny: Aleksander Najman. Sędzia Asystent 1: Mariusz Kucia. Sędzia Asystent 2: Artur Hawryszko (KS Kraków).

Żółte kartki: Laskoś, Grela, Ogrodnik, Martuszewski, Marynowski (Glinik). Widzów: 350.

MKS Limanovia: Daniel Bomba - Karol Mus, Daniel Nowak, Kacper Orłowski, Szymon Witek - Arkadiusz Serafin (70 Dawid Plata), Maciej Krzyżak, Sebastian Jacak (75 Paweł Matras), Karol Filipek - Bartlomiej Żurek (46 Rafał Gadzina), Mateusz Lampart (75 Piotr Filipek).

Sztab Limanovii podczas meczu: I trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener: Mateusz Wroński. Kierownik drużyny: Marian Wrona. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

GKS Glinik: Grądalski - Gogola, Martuszewski (67 Jawor), Drąg, Laskoś (79 Brach) - Krzysztoń, Ogrodnik, D. Serafin, Kukla (69 Szarek) - Marynowski (61 Kopeć), Grela (79 Kurowski). Trener: Daniel Dawiec.

Limanovia przystąpiła do tego spotkania poważnie osłabiona, brakiem kontuzjowanego kapitana drużyny Kamila Kurczaba. Glinik rozpoczął odważnie i od pierwszych minut starał się zagrozić bramce faworyzowanych gospodarzy. Daniel Bomba pewnie interweniował przy strzałach rywali. Z upływem czasu uwidaczniała się przewaga Limanovii. Dwukrotnie niezłą okazję wypracował Jacak i Żurek. Zawodnikom gospodarzy zabrakło jednak skuteczności. W 23 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Jacak a celną główką popisał się doświadczony Daniel Nowak. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dobrą sytuację dla Limanovii zmarnował A. Serafin. Tuż przed przerwą Limanovia zdołała podwyższyć rezultat, gdy po podaniu od Orłowskiego piłkę w siatce umieścił Lampart.

Gospodarze zaraz po przerwie szybko pozbawili rywali jakichkolwiek nadziei na korzystny rezultat. Dwa kolejne gole Mateusza Lamparta (biorąc pod uwagę gola z końcówki pierwszej połowy to zdobył hat-tricka w ciągu pięciu minut) i podopieczni Andrzeja Paszkiewicza mogli być spokojni o końcowi rezultat. Lampart w 60 minucie mógł powiększyć swoją zdobycz bramkową, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W 78 minucie bliski podwyższenia rezultatu był Nowak. Przewaga Limanovii była przygniatająca i w końcówce Glinik został skarcony piątym golem. Z rzutu wolnego pięknie uderzył Gadzina (wcześniej faulowany był P. Filipek).

Wspaniały i kulturalny doping na trybunach przez cały mecz stworzyli limanowscy Kibice, którzy byli w dniu dzisiejszym 12-tym zawodnikiem Limanovii! Dziękujemy!!!

Kolejka 8. Dn. 22-23 września 2018:

Limanovia Limanowa 5-0 Glinik Gorlice 22 września, 16:30 (sob)
Poprad Muszyna 2-0 Watra Białka Tatrzańska 22 września, 11:00

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Poprad Muszyna 8 22 7 1 0 17-4 4 1 0 9-2 3 0 0 8-2
2.  Limanovia Limanowa 8 19 6 1 1 18-6 5 0 0 14-3 1 1 1 4-3
3.  Unia Tarnów 8 17 5 2 1 13-5 3 1 0 8-3 2 1 1 5-2
4.  Sandecja II Nowy Sącz 8 15 5 0 3 15-10 3 0 1 9-4 2 0 2 6-6
5.  Watra Białka Tatrzańska 8 13 4 1 3 20-16 4 0 0 15-5 0 1 3 5-11 1 3 1 0 0 2-1

Zapowieź kolejki 9. Dn. 29-30 września 2018:

Watra Białka Tatrzańska - Limanovia Limanowa 29 września, 16:00 (sob)
Glinik Gorlice - Unia Tarnów 29 września, 16:00

Zapowiedź następnego meczu:  już w najbliższą sobotę, tj. 29 września 2018 r. MKS Limanovia zagra na wyjeździe z Watrą Białka Tatrzańska o godz. 16:00.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3654, Skomentowano 0 razy