Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Memoriał im. Józefa Ficonia to już historia. Gospodarze najlepsi w Turnieju Oldbojów!

2018-08-06 14:31:25
Powiększ
Na stadionie im. Romana Szumilasa w Limanowej rozegrano w zeszłą niedzielę piłkarski Memoriał im. Józefa Ficonia; byłego zawodnika, działacza i trenera klubu MKS Limanovia.

 

W Turnieju piłkarskim spotkali się zawodnicy w kategorii oldbojów, a więc byli także ci, którzy grali na boisku z Józkiem, bądź byli jego podopiecznymi. Oprócz gospodarzy drużyny Limanovii, zagrały także Laskovia Laskowa (J.Ficoń był wychowankiem tego klubu), Płomień Limanowa (J.Ficoń był tam trenerem) oraz gościnnie wzięły udział Gorce Kamienica.

Po oficjalnym otwarciu Turnieju przez Mateusza Wrońskiego, kapitan limanowskich oldbojów Bogdan Ryś zaprosił żonę Józefa panią Bożenę Ficoń na płytę boiska. Z rąk obecnego prezesa Limanovii Janusza Bugajskiego otrzymała ona okolicznościową statuetkę, a kwiaty wręczył jej piłkarz z drużyny oldbojów Trójkolorowych Jacek Tokarczyk.


 
Limanovia i Laskovia to dwie pierwsze ekipy, które wybiegły na boisko i zmierzyły się w Turnieju (w systemie rozgrywek 'każdy z każdym'). Gospodarze w barwach, których zagrał syn Józka, Karol Ficoń, podejmowali drużynę Pawła Tokarza i Adama Pajora, tj. Laskovię Laskowa. Niestety kibice nie doczekali się bramek w tym meczu i padł bezbramkowy remis.
 
Drugie spotkanie rozgrywane było można powiedzieć na raty, bo ulewa która przeszła nad Limanową na kilkadziesiąt minut uniemożliwiła grę zawodnikom. A zagrały w tym meczu Płomień Limanowa z Gorcami Kamienica i tam też padł remis, tyle że 1-1. Bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Kokot dla Płomienia i Jan Mrówka dla Gorców.
 
W kolejnym meczu padła jedna bramka i gospodarze pokonali Płomień Limanowa 1-0 po bramce Andrzeja Abrama. 
 
W czwartym pojedynku Gorce Kamienica pokonały Laskovię Laskowa 2-1. Gole w tym meczu zdobywali: Paweł Tokarz dla pokonanych i Jan Mrówka oraz Krzysztof Kołodziej dla zwycięzców.
 
Kolejny pojedynek to spotkanie Limanovii z Gorcami Kamienica i nie bywałe emocje! Remis dawał zwycięstwo gościom z Kamienicy a gospodarze musieli wygrać. Długo utrzymywało się prowadzenie gospodarzy po bramce Piotrka Wilczka, ale piękna bramka Jana Mrówki z przewrotki w końcówce meczu dawała Kamienicy remis i wydawało się, że już takim wynikiem zakończy się ten mecz, jednak w ostatniej akcji meczu (30 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry) gospodarze zdobyli bramkę. Centrę w pole karne Tomka Tarnawskiego i przytomne zgranie Jacka Tokarczyka do Tomka Pałki, uderzenie głową tego ostatniego dało wygraną gospodarzy 2-1.
 
W ostatnim pojedynku Płomień Limanowa pokonał Laskovię Laskowa 3-2. Tutaj gole strzelali: Mateusz Kokot, Albert Golonka i Adam Matras dla Płomienia oraz Paweł Tokarz i Mirosław Daniel dla Laskovii.
 
Pierwsze miejsce przypadło drużynie Limanovii, a drugie miejsce ex aequo przypadło Płomieniowi Limanowa i Gorcom Kamienica (remis 1-1 w bezpośrednim pojedynku), a miejsce czwarte Laskovii Laskowa.
 
Najlepszym graczem w opinii organizatorów uznany został Jan Mrówka z Gorców Kamienica.
 
Końcowa tabela: 
1. MKS Limanovia 7 pkt 3-1
2. Gorce Kamienica 4 pkt 4-4
2. Płomień Limanowa 4 pkt 4-4
4. Laskovia Laskowa 1 pkt 3-5
 
Co prawda w takich Turniejach najważniejszy jest udział i idea, ale słowa podziękowania dla wszystkich piłkarzy, którzy rywalizowali w tym Turnieju. 
 
Organizatorzy pragną podziękować również arbitrom tego Turnieju: panu Ryszardowi Szmalowi i panu Pawłowi Jasińskiemu. A także: specowi od nagłośnienia Jerzemu Pacułtowi, pani fotorgraf Helenie Żak oraz Mateuszowi Wrońskiemu za sprawne prowadzenie całego Turnieju.
 
W imieniu Karola Ficonia i pani Bożeny Ficoń dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego Memoriału.
 
Dziękujemy!!!


 
Organizatorzy: Zarząd MKS Limanovia i Drużyna Oldbojów Limanovii.

 

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4046, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz