IV liga: Wygrany pierwszy sparing z Jutrzenką Giebułtów.

2018-07-21 18:43:37
Bardzo pozytywnie wypadł pierwszy mecz kontrolny podopiecznych Andrzeja Paszkiewicza w nowym sezonie 2018/2019. MKS Limanovia (IV liga Małopolska-wschód) pokonała 2:1 Jutrzenkę Giebułtów (IV liga Małopolska-zachód).

Przez większość spotkania Limanovia miała przewagę, prowadząc grę, stwarzając sobie dużo sytuacji strzeleckich i wygrała zasłużenie.

MKS Limanovia Limanowa - Jutrzenka Giebułtów 2-1 (1-0)

Bramki: 1:0 Szymon Witek strzał z 25 metrów (asysta Kamil Kurczab) 30 minuta, 2:0 Bartłomiej Żurek (asysta Piotr Matras) 48 minuta, 2:1 goście 60 minuta.

Kadra Limanovii: Karol Pietrzak - Szymon Witek, Piotr Śmierciak, Daniel Nowak, Kacper Orłowski, Beniamin Jeż, Sebastian Jacak, Piotr Matras, Kamil Kurczab, Mateusz Lampart, Maciej Krzyżak. W drugiej połowie weszli: Bartłomiej Żurek, Paweł Matras, Karol Mus i zawodnik testowany.

Limanovia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu:

W sparingu z Jutrzenką Giebułtów w składzie pierwszej drużyny Trójkolorowych w "żelaznej" kadrze z poprzedniego sezonu nie było m.in. Piotra Kaczora i Szymona Burkata (trenują z inną drużyną) oraz Grzegorza Musa, który prawdopodobnie pójdzie na wypożyczenie do innego klubu na ten sezon.

Na boisku w II połowie pojawił się jeden zawodnik testowany. Natomiast nie zagrali z powodu lekkich kontuzji: Dawid Plata oraz drugi zawodnik testowany (trenują z drużyną). Nadal leczą kontuzję: Tomasz Lichota oraz Walid Kandel, który planuje wrócić do gry w Limanovii w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej (w tym tygodniu przeszedł operację kolana w Krakowie).

W składzie na pierwszy mecz kontrolny znaleźli się również juniorzy z poprzedniego sezonu, jak: Maciej Krzyżak (osiągnął już wiek seniora) oraz Piotr Matras, Bartłomiej Żurek, Karol Pietrzak, Paweł Matras (trenują z pierwszą drużyną, ale nadal mają wiek juniora).