IV liga: Bezsilność po meczu z Bochnią. Obszerny komentarz Trenera Paszkiewicza.

2018-06-05 23:45:08
IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia mając ogromną przewagę w meczu - przegrała u siebie z BKS Bochnia 2-3. Czy odwróci się karta w ostatniej kolejce? Wciąż są jeszcze szanse na baraże, ale rywale muszą też zagrać dla nas.

Ze względu na problemy rezerw Sandecji, Limanovia przed tym spotkaniem realnie mogła myśleć o walce o pierwszym miejscu w rozgrywkach i udział w spotkaniach barażowych. Niestety na kolejkę przed zakończeniem sezonu szansa ta zmalała.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - BKS BOCHNIA 2:3 (1:0)

1:0 Mateusz Lampart 29 (karny, faulowany Dawid Plata), 1:1 Marszalik 51 (rzut wolny), 2:1 Sebastian Jacak 58 (rzut wolny), 2:2 Palonek 77, 2:3 Marszalik 88 (karny).

Żółte kartki: Witek, G. Mus, Nowak - Ruchałowski, Mlostek.

LIMANOVIA: K. Pietrzak - Witek, Nowak, Plata (46 Śmierciak), Matlęga (46 M. Kordeczka) - Orłowski, Kurczab, Jacak, Kaczor (43 K. Mus, 74 G. Mus) - Piotr Matras (66 Krzyżak), Lampart.

BKS: Szydłowski - Ruchałowski, Mlostek, Rachwalski, Mazur (72 Palonek) - Filipek, Budzyn, Górecki (46 Kazek), Bukowiec - Marszalik, Dobranowski (90+2 Piątek).

Przed meczem Zarząd Limanovii podziękował Michałowi Ruchałowskiemu, który przez kilka lat reprezentował barwy limanowskiej drużyny. Doświadczony obrońca obecnie jest zawodnikiem BKS Bochnia. Dzisiaj pełnił funkcję kapitana rywali, limanowscy działacze wręczyli mu symboliczną opaskę kapitana Limanovii.

W pierwszej połowie Limanovia raziła nieskutecznością. Trzech znakomitych okazji nie wykorzystał m.in. Kaczor. Po zmianie stron zmarnowane okazje zemściły się i limanowska drużyna ostatecznie poniosła porażkę.

Przedostatnia kolejka 29. 2-3 czerwca 2018:

Limanovia Limanowa 2-3 Bocheński KS 3 czerwca, 15:00 (niedziela)
Tarnovia Tarnów 7-0 KS Tymbark 2 czerwca, 17:30
GKS Drwinia 2-2 Watra Białka Tatrzańska 4 czerwca, 17:00
w pierwotnym terminie (3 czerwca, 17:00) przerwany w 20. minucie przy stanie 0-0 z powodu zalania boiska / w drugim terminie dokończony

j

IV liga 2017/2018, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
11.  GKS Drwinia 29 39 11 6 12 44-44 7 5 3 23-14 4 1 9 21-30 2 6 2 0 0 6-2
12.  Olimpia Pisarzowa 29 39 12 3 14 47-57 7 2 6 26-28 5 1 8 21-29 2 0 0 0 2 2-6
13.  Wolania Wola Rzędzińska 29 37 10 7 12 50-43 7 3 4 26-16 3 4 8 24-27
14.  Poprad Rytro 29 25 7 4 18 33-56 4 1 9 17-26 3 3 9 16-30
15.  Tuchovia Tuchów 29 15 3 6 20 32-80 2 3 9 17-33 1 3 11 15-47
16.  KS Tymbark 29 13 4 1 24 17-100 1 0 13 9-49 3 1 11 8-51

Ostatnia kolejka 30. 9 czerwca 2018 (sobota).

KS Tymbark - Bocheński KS 9 czerwca, 17:00
Limanovia Limanowa - Poprad Muszyna 9 czerwca, 17:00 (sobota)

Obszerny komentarz Trenera Paszkiewicza po meczu z Bochnią:

W meczu z Bochnia zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Dzięki konsekwentnej grze w naszym stylu zdominowaliśmy całkowicie rywali i zamknęliśmy ich na swojej połowie, stwarzając raz po raz groźne sytuacje pod ich bramką. W sumie ok. 12 razy, w tym trzy 100% sytuacje.

Naszych rywali stać było, w tym okresie, zaledwie na jeden niegroźny strzał. Przy lepszej skuteczności powinniśmy "zamknąć" ten mecz już do przerwy prowadząc kilkoma bramkami, tak się jednak nie stało i wygrywaliśmy jedynie 1:0. Nasze problemy zaczęły się tuż przed i zaraz po przerwie.

W 43 minucie boisko musiał opuścić Piotrek Kaczor, który już w przerwie "na wodę" w 30 minucie zgłaszał problemy, że opada z sił. Spowodowane to było jego ostatnimi kłopotami w pracy zawodowej. Piotrek od trzech tygodni nie trenuje i nie gra z nami normalnie w tygodniu, ponieważ musi pracować ciężko fizycznie po 10 godzin dziennie, przez cały tydzień i jest wykończony. Z powodu wycieńczenia upałem w przerwie musieli opuścić boisko również dwaj kolejni gracze: Matlęga i Plata.

Po przerwie nie prezentowaliśmy się już tak okazale, choć momentami łapaliśmy nasz rytm gry. Przytrafiły nam się jednak zespołowe błędy taktyczne i indywidualne, przez które straciliśmy bramkę na 1:1. Po utracie gola przejęliśmy inicjatywę stwarzając kilka groźnych sytuacji, w konsekwencji czego zdobyliśmy bramkę na 2:1. Po tym golu długo kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku.

W 74 minucie musieliśmy dokonać ostatnią wymuszoną zmianę za kontuzjowanego, po starciu z rywalem, Karola Musa. W ostatnich 15 minutach ponownie raz źle zachowaliśmy się w działaniach obronnych, czego efektem była strata drugiej bramki. Wiedząc, że musimy ten mecz wygrać rzuciliśmy się do odrabiania strat grając bardzo ryzykownie pięcioma ofensywnymi graczami. Jednak nie byliśmy w stanie przechylić już szali zwycięstwa. Mało tego, ewidentny błąd sędziego w końcówce spotkania, który wciągnął faul metr sprzed pola karnego w pole karne, dyktując rzut karny dla rywali, zakończył się kolejną utratą gola.

Podsumowując, statystyki tego meczu mówią same za siebie: my oddaliśmy 15 groźnych strzałów, a Bochnia 4, ale to nasi przeciwnicy, dzięki wręcz "chirurgicznej" precyzji i skuteczności cieszą się ze zwycięstwa.

Jesteśmy podłamani, bo nie wykorzystaliśmy ogromnej szansy, ale musimy też realnie patrzeć na nasze możliwości finansowo-kadrowe. Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas po ostatnim meczu. Ale już dziś wiadomo, że nawet w nim zagramy ponownie w okrojonym składzie. Zabraknie kontuzjowanych: Bomba, Karol Mus, Jeż i ponadto trzech młodych zawodników wyjeżdża na kadrę w piłce halowej: Piotr i Paweł Matras oraz Mateusz Matlęga. Mimo to będziemy walczyć do końca!

Jednocześnie chciałbym poinformować wszystkich kibiców, którym dobro drużyny i klubu leży na sercu, że od dziś zmienia się forma kontaktu z sympatykami. W związku ze sporą ilością kłamstw rozpowiadanych anonimowo przez ludzi nieprzychylnych klubowi, zapraszamy do konstruktywnej dyskusji i zadawania nurtujących pytań dotyczących zespołu na naszym fan-page'u facebookowym (w komentarzach).

Jedyny warunek (aby ograniczyć działanie tzw. "trolli"), to wzięcie odpowiedzialności za swoje słowa przez posiadanie uzupełnionego konta na facebooku (imię, nazwisko, zdjęcie). Na zapytania od anonimowych osób nie bedziemy odpowiadać i będziemy je usuwać, ponieważ chcemy prowadzić poważny dialog na określonym poziomie merytorycznym.

Dlatego osobom, które ujawnią swoją tożsamość, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie poważne i nurtujące kwestie dotyczące zespołu czy organizacji klubu.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3791, Skomentowano 0 razy