Wygrany Półfinał Pucharu Polski z Watrą: Juniorzy w roli głównej!

2018-05-09 22:28:18
W 1/2 finału Pucharu Polski OZPN Nowy Sącz, Limanovia wygrała na wyjeździe w karnych z Watrą Białka Tatrzańska. Wyrównującą bramkę dla Limanovii strzelił junior młodszy Paweł Matras. Dwa karne obronił junior starszy Karol Pietrzak.

WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA - LIMANOVIA LIMANOWA 1:1 (0:0); rzuty karne: 1:4.

1:0 gol dla gospodarzy 56 minuta, 1:1 Paweł Matras (asysta Karol Mus) 73 minuta.

Rzuty karne dla Limanovii strzelali: Piotr Matras, Piotr Śmierciak, Dawid Plata, Grzegorz Król. Dwa rzuty karne obronił bramkarz Limanovii Karol Pietrzak.

MKS Limanovia: Karol Pietrzak - Dawid Plata, Piotr Śmierciak, Daniel Nowak, Karol Mus - Grzegorz Mus, Kacper Orłowski (46 Paweł Matras), Kamil Kurczab (46 Piotr Matras), Maciej Krzyżak - Mateusz Lampart (46 Mirosław Kordeczka), Szymon Burkat (46 Grzegorz Król).

Pucharowy mecz dwóch czwartoligowców był bardzo zacięty. Ze względu na częste spotkania ligowe w Białce Tatrzańskiej kilku podstawowych zawodników limanowskiego zespołu usiadło na ławce rezerwowych. Trener Andrzej Paszkiewicz dał szanse gry juniorom. W przerwie dokonał pokerowego zagrania, gdy przeprowadził pięć zmian. W drugiej połowie na boisku było zatem sześciu juniorów w składzie, w tym dwóch juniorów młodszych. Do tego dwóch z nich została wytypowana do serii rzutów karnych.

- Musieliśmy oszczędzać siły, ale opłaciło się postawić na tak dużą grupę juniorów - krótko skomentował po meczu Andrzej Paszkiewicz. - Przed nami jeszcze sporo ważnych meczów w tym sezonie.

Finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz odbędzie się dn. 23 maja 2018 (środa) o godz. 17:30, pomiędzy zwycięzcą meczu: Poprad Muszyna vs. Glinik Gorlice a Limanovią (na neutralnym terenie).

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3690, Skomentowano 0 razy