MLJS: Limanovia umocniła się na podium. Mateusz Smoter dał 3 punkty z Termalicą.

2018-05-01 18:07:11
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 23. Limanovia po wygranej z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza umocniła się na III miejscu w lidze. Trójkolorowi kończyli mecz w 10, ale nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS PL - Bruk-Bet Termalica Nieciecza  1-0 (0-0)

Bramka dla Limanovii: Mateusz Smoter, asysta Paweł Matras (Paweł przejął piłkę od obrońców gości i podał Mateuszowi, który strzelił nie do obrony obok słupka z 16 metrów), w 55 minucie.

Żółte kartki: Mariusz Liptak, Grzegorz Król - Patryk Morys.
Czerwona kartka (druga żółta): Grzegorz Król (Limanovia) w 80 minucie.

Mecz trwał: 90(+4) minut.

Skład Limanovii:  Karol Pietrzak - Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek, Maciej Krzyżak (46 Paweł Matras), Adrian Stajnder (89 Jakub Czaja), Mirosław Kordeczka (75 Michał Garcarz), Piotr Matras (46 Paweł Pławecki), Michał Napora (88 Wojciech Jędrzejek), Bartłomiej Żurek (50 Maciej Tarasek), Mateusz Smoter (79 Szymon Pietrzak), Grzegorz Król. Trener: Łukasz Bukowiec.

Upał podczas meczu

Bardzo ciężko było grać w takim upale. Dlatego, dobrze że trener Bukowiec mógł skorzystać w tym dniu z całej ławki rezerwowych... bo zawodnicy obu drużyn opadali szybko z sił w takim gorącu, potrzebne były dodatkowe krótkie przerwy w meczu na wodę na schłodzenie organizmu (w 30 i 75 minucie).

Juniorzy młodsi w kadrze

W 18-ce meczowej znalazło się aż 6 juniorów młodszych (Paweł Matras, Grzegorz Król, Wojciech Jędrzejek, Jakub Czaja, Szymon Pietrzak, Michał Garcarz) i wszyscy oni pojawili się na boisku. Widać, że trener Łukasz myśli już o tym, aby ogrywać młodszych juniorów i daje im szansę, nie boi się ich wpuszczać do starszych juniorów na tak ważne mecze na szczycie.

Zmiennicy coraz lepiej sobie radzą, bo są juz ograni i przy zmęczonym przeciwniku - dobre jakościowo zmiany - mają tu kolosalne znaczenie. Rezerwowi lub młodsi zawodnicy wchodzą i dają dobrą zmianę.

Oddane serce na boisku

Trójkolorowi oddali dziś serducho w meczu z Termalicą, grali mądrze z mocnym rywalem - przez większość spotkania wysokim pressingiem. I dzięki właśnie wysokiemu pressingowi Limanovia strzeliła bramkę: Paweł Matras przejął piłkę i podał do Mateusz Smotra, który w swoim stylu uderzył "bombę" nie do obronienia.

Dobry mecz

Mecz mógł się podobać kibicom licznie zgromadzonym (jak na piłkę juniorską), ciekawe spotkanie, prowadzone w szybkim tempie. Limanovia wygrała zasłużenie, wypracowała sobie dużo więcej klarownych sytuacji bramkowych i zachowała najwięcej sił do końca spotkania - pomimo gry w osłabieniu, grając w 10-tkę przez ostatnie 10 minut. Widać, że wykonana praca trenerów z juniorami w okresie przygotowawczym nie poszła w las.

Zapowiedź następnego meczu juniorów starszych Limanovii  -  z Sandecją Nowy Sącz:

Spotkanie w ramach 24. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a
MKS Sandecja Nowy Sącz. Dnia: 6 maja 2018 (niedziela) o godz. 17:30 na stadionie im. Romana Szumilasa w Limanowej (zaraz po meczu seniorów Limanovii, który zagrają z Popradem Rytro o 15:00 o Mistrzostwo IV ligi małopolskiej wschód).

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4038, Skomentowano 0 razy