IV liga: Limanovia liderem! Gol juniora Mateusza Matlęgi w końcówce dał Limanovii zwycięstwo z Tarnovią.

2018-04-29 19:16:23
IV liga, grupa Małopolska-wschód. Po wczorajszej porażce Barciczanki z Popradem Muszyna, Limanovia miała szansę powrotu na pozycję lidera. Skorzystała z okazji, ale na jedynego gola kibice musieli czekać do 89 minuty.

Świetna postawa bramkarza Daniela Bomby w bramce Limanovii w meczu z Tarnovią.

LIMANOVIA LIMANOWA - TARNOVIA TARNÓW 1:0 (0:0)

1:0 Matlęga Matlęga 89 minuta (asysta: Szymon Witek).

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba - Dawid Plata (75 Piotr Śmierciak), Szymon Witek, Daniel Nowak, Piotr Kaczor - Mateusz Lampart, Kacper Orłowski, Kamil Kurczab (C), Sebastian Jacak, Piotr Matras (55 Grzegorz Mus) - Szymon Burkat (55 Mateusz Matlęga). A także: Konrad Jędrzejek.

MKS TARNOVIA: Kubik - Mikoś, Nytko, Baruch, P. Nowak (83 Smółkowicz) - K. Wilk, Kubol, Zaucha (75 Ł. Wilk), Dydyk (67 Wojcieszek), Prokop (67 Klich) - Kozioł (86 Sutkowski).

Obsada sędziowska z KS Oświęcim:

Sędzia główny: Lucjan Wesołowski. Asystent 1: Krzysztof Jakubik. Asystent 2: Piotr Gębczyk.

Widzów 450.

Na mecz do Limanowej przyjechała grupa wiernych kibiców z Tarnowa. Pierwsza połowa była wyrównana, dużo było twardej walki, ale gra toczyła się głównie w środkowych strefach boiska. Limanovia bliska objęcia prowadzenia była w 15 minucie. Po podaniu od Piotra Matrasa w znakomitej sytuacji znalazł się Kaczor. Mimo bliskiej odległości od bramki nie zdołał pokonać Kubika.

Po zmianie stron Limanovia osiągnęła przewagę, ale dopiero w końcówce zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pole karne dośrodkował Szymon Witek, a zamykający akcję Mateusz Matlęga celną główką w krótki róg zdobył zwycięskiego gola (kopia gola w meczu z Drwinią).

Kolejny raz w pierwszym składzie zagrał junior starszy Piotr Matras, i drugi raz pod rząd decydującą bramkę strzelił junior starszy Mateusz Matlęga, który wszedł w II połowie. Na ławce był również bramkarz z juniorów młodszych Konrad Jędrzejek.