MLJM: Limanovia rozbiła Dunajec.

2018-03-29 22:58:49
Małopolska Liga Juniorów Młodszych, II liga: Limanovia pewnie wygrała z Dunajcem Nowy Sącz 4-0, umacniając się na pozycji wicelidera po dwóch kolejkach.

Obie drużyny zaczęły rundę wiosenną poniżej oczekiwań, tracąc punkty z beniaminkami. Dunajec przegrał w pierwszej kolejce na własnym stadionie 2:3 z Dębem Paszkówka, natomiast Limanowianie chociaż prowadzili już 3:0 to zremisowali w domowym spotkaniu 3:3 z Pcimianką Pcim. Tym razem Trójkolorowi zagrali z tyłu na zero, a na boisko weszli z ławki wszyscy rezerwowi zawodnicy Limanovii.

MKS Limanovia INDECO MOS PL - MUKS Dunajec Nowy Sącz 4-0 (1-0)
Bramki: 1:0 Adrian Twaróg (as. Szymon Orzeł) 12 min. 2:0 Szymon Pietrzak (asysta Adrian Twaróg) 48 minuta. 3:0 Jakub Piaskowy (asysta Grzegorz Król) 53 minuta. 4:0 samobójcza (as. Grzegorz Król z różnego) 60 minuta.

Miejsce: Stadion MUKS Dunajec Nowy Sącz - ul. Tadeusza Kościuszki 2 (sztuczna murawa)

MKS Limanovia: Jakub Wiktor, Grzegorz Król (70 Dawid Szewczyk), Arkadiusz Kaleta, Andrzej Mrożek (C), Wojciech Jędrzejek, Szymon Majeran (45 Konrad Węglarz), Adrian Twaróg (50 Jakub Czaja), Szymon Orzeł (72 Bartłomiej Żak), Paweł Matras, Jakub Piaskowy (62 Konrad Kowalik), Szymon Pietrzak (65 Łukasz Król). Trener: Tomasz Sebastjański.

- za czerwoną kartkę pauzowali: bramkarz Konrad Jędrzejek i obrońca Michał Garcarz.

MUKS Dunajec: Adrian Tymczyszyn, Jakub Majoch, Kacper Gargula, Kacper Góra, Kacper Ząbkowski, Kuba Dudek, Mateusz Górowski, Mateusz Migacz, Piotr Konieczny, Szymon Nika, Łukasz Głowczyk. Trener: Piotr Pietruch.

Relacja z meczu:

Początek meczu należał do Dunajca, który zaskoczył przyjezdnych wysokim pressingiem. Dobra postawa Jakuba Wiktora w bramce uchroniła gości od straty bramki.

Kolejne minuty spotkania to jednak przewaga Limanovii, która przejęła kontrolę nad spotkaniem. Już w 12 minucie Limanovia mogła objąć prowadzenie jednak strzał Szymona Pietrzaka z 20 metrów zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Wynik spotkania w 14 minucie otworzył Adrian Twaróg (asysta Grzegorz Król). Swoje sytuacje mieli również Jakub Piaskowy i znów Adrian Twaróg, jednak dobrze na linii spisywał się bramkarz gospodarzy.

Sądeczanie swoją okazję mieli w 27 minucie, kiedy to przy zamieszaniu w polu karnym Limanovii, Jakub Wiktor został zmuszony do interwencji po strzale głową. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się zatem wynikiem 1:0 dla przyjezdnych.

Druga odsłona spotkania to popis gry podopiecznych Tomasza Sebastjańskiego. Limanovia raz za razem przeprowadzała groźne akcję na połowie przeciwnika. W 48 minucie po składnej akcji wynik na 2:0 podwyższył Szymon Pietrzak po asyście Jakuba Piaskowego.

Dwie minuty później mogło być już 3:0, jednak bramkarz gospodarzy w niesamowity sposób zatrzymał strzał Jakuba Piaskowego z 4 metra. Napastnik Limanowian zrehabilitował się jednak 3 minuty później, kiedy to po podaniu Grzegorza Króla, świetnie obrócił się w polu karnym i płaskim strzałem Jakub Piaskowy umieścił piłkę w siatce podwyższając na 3:0.

W 55 minucie powinien paść kolejny gol dla Trójkolorowych, ale z najbliższej odległości pomylił się Paweł Matras, nie trafiając do pustej bramki.

Kilka minut później, po rzucie rożnym bitym przez Grzegorza Króla niefortunnie interweniował zawodnik Dunajca, który skierował piłkę do własnej bramki.

W 78 minucie na honorowe trafienie mieli szansę gospodarze, jednak piłka po strzale z dystansu z 20 metra zatrzymała się na słupku gości.

Zapowiedź następnego meczu juniorów młodszych Limanovii  -  mecz lidera z wiceliderem!

Już 3 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 13:00, Limanovia (wicelider) podejmie u siebie na stadionie Limanovii drużynę Dąb Paszkówka (lidera ligi). Oba zespoły jeszcze nie przegrały w rundzie wiosennej. Zapowiada się zatem bardzo interesujące spotkanie w walce o mistrzostwo 2 ligi Małopolskiej Juniorów Młodszych i w kontekście walki o miejsce w 1 lidze MLJM w następnej rundzie.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3610, Skomentowano 0 razy