Wygrane derby z Olimpią Pisarzowa: Limanovia wraca na pozycję lidera. Debiut juniora młodszego Pawła Matrasa.

2018-03-25 19:16:39
IV LIGA, GRUPA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia wygrała na wyjeździe z Olimpią Pisarzowa i wróciła na pozycję lidera (wczoraj prowadząca od tygodnia w tabeli Barciczanka zremisowała u siebie 1-1 z MLKS Żabno).

LKS Olimpia Pisarzowa - MKS Limanovia Limanowa 2-4 (0-3)

BRAMKI: 0:1 Mateusz Lampart karny (faulowany Mateusz Lampart) 6 min, 0:2 Kacper Orłowski (as. Sebastian Jacak) 11 min, 0:3 Mateusz Lampart 39 min, 0:4 Szymon Burkat głową (as. Sebastian Jacak) 55 min, 1:4 Daniel Pociecha karny 74 min, 2:4 Damian Kubicki 87 min.

Sędzia główny: Marcin Kuś (Tarnów)

Składy obu drużyn:

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba - Daniel Nowak (70 Dawid Plata), Piotr Śmierciak, Szymon Witek, Karol Mus (65 Grzegorz Mus) - Mateusz Lampart, Kamil Kurczab (75 Paweł Matras), Kacper Orłowski, Sebastian Jacak, Piotr Kaczor - Szymon Burkat oraz Karol Pietrzak. Trener: Andrzej Paszkiewicz.

LKS OLIMPIA: Piotr Tomasik - Rząca, Pociecha, Krystian Koralik, Szymon Skrzypiec (46 Piotr Nawalaniec, 61 Jakub Duda) - Seweryn Michalik, Szczepan Woźniak, Wiktro Weber, Paweł Wielek (46 Jakub Potoniec), Konrad Krasiński (80 Marek Smoleń) - Damian Kubicki oraz Artur Ciuła. Trener: Artur Sejud.

Dla Olimpii Pisarzowa był to już drugi mecz w rundzie wiosennej. Przed tygodniem przegrała na wyjeździe z inną czołową drużyną Barcziczanka Barcice 0-5. Tym razem beniaminek z Pisarzowej również był bliski dotkliwej piłkarskiej klęski, jednak dzięki ambitnej postawie w końcówce spotkania zdołał zmniejszyć rozmiary porażki.

<< Mateusz Lampart strzelił pierwszą bramkę dla Limanovii w rundzie wiosennej >>

<< Sebastian Jacak z trzema asystami w meczu >>

<< Debiut w IV lidze juniora młodszego Pawła Matrasa >>

<< Limanovia wraca na pozycje lidera >>

Mecz ułożył się fatalnie dla gospodarzy, którzy już po 11 minutach przegrywali dwoma bramkami. Najpierw w polu karnym Koralik sfaulował Lamparta, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Orłowski (asysta Jacaka). Takie otwarcie spotkania miało decydujący wpływ na dalszy przebieg spotkania. Limanovia posiadała wyraźną przewagę i jeszcze przed przerwą podwyższyła rezultat spotkania, gdy po podaniu od Jacaka ponownie na listę strzelców wpisał się Lampart.

W 55 minucie Trójkolorowi prowadzili już różnicą czterech goli. Precyzyjnie dośrodkował Jacak, a akcję celną główką wykończył Burkat. W ostatnim kwadransie Olimpia zmniejszyła rozmiary porażki. Najpierw w polu karnym sfaulowany został Kubicki, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Pociecha. Gospodarze ambitnie grali do końca, a wynik spotkania ustalił Kubicki.

Debiut Pawła Matrasa

W szeregach Limanovii na czwartoligowych boiskach zadebiutował Paweł Matras z drużyny juniorów młodszych.

IV liga 2017/2018, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
16.  Poprad Rytro 16 8 2 2 12 14-36 2 1 7 11-22 0 1 5 3-14 1 0 0 0 1 2-3

Następny mecz Limanovii: na wyjeździe z rezerwami Sandecji Nowy Sącz, w Wielką Sobotę, dn. 31.03.2018 o godz. 11:00. Adres: STADION MIEJSKI IM. OJCA WŁADYSŁAWA AUGUSTYNKA (Nowy Sącz, Jana Kilińskiego 47).

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4060, Skomentowano 0 razy