I sparing Limanovii: wygrana z Ochojno, udanie juniorzy.

2018-01-18 07:39:45
Trener zadowolony z pierwszego meczu kontrolnego z drużyną z krakowskiej ligi okręgowej, następny sparing z Podhalem Nowy Targ (III liga) na wyjeździe już w tą sobotę (stadion ze sztuczną murawą).

Mecz rozegrano na sztucznej murawie w Słopnicach (stadion Sokoła Słopnice).

MKS Limanovia Limanowa - LKS Pasternik Ochojno 6-1 (3-0)

Bramki: 1-0 Kamil Kurczab 6 (as. Mateusz Lampart), 2:0 Szymon Burkat 8, 3:0 Szymon Burkat 42 (as. Piotr Kaczor), 4:0 Paweł Matras 48, 5:0 Paweł Matras 55 (as. Maciej Krzyżak), 6:0 gol samobójczy 75 (as. zawodnik testowany) - 6:1 gol dla gości 85.

Skład Limanovii:
Daniel Bomba (30 Karol Pietrzak, 60 Maciej Kordeczka) - Szymon Witek (46 Dawid Plata), Kacper Orłowski (46 Piotr Śmierciak), Daniel Nowak (46 Mateusz Matlęga), Grzegorz Mus (46 zawodnik testowany), Beniamin Jeż (30 Karol Mus, 60 Maciej Tarasek), Kamil Kuczab (46 Maciej Krzyżak), Sabastian Jacak (46 Paweł Matras), Piotr Kaczor (46 Piotr Matras), Mateusz Lampart (46 Norbert Czaja), Szymon Burkat (46 Beniamin Jeż, 60 Bartłomiej Żurek).

Efektowna wygrana na inaugurację okresu przygotowawczego.

Udany sparing Limanovii w zimowej scenerii z Pasternikiem Ochojno, który występuje w lidze okręgowej Kraków III. Wysoka wygrana po dobrej grze i w trudnych warunkach (spadł śnieg zaraz przed meczem).

Trójkolorowi byli na boisku dojrzalszym zespołem, chociaż w drugiej połowie zagrali juniorzy młodsi i starsi Limanovii. Widać jednak, że młodzi zawodnicy, którzy ustępują jeszcze warunkami fizycznymi seniorom - realizując założenia trenera Paszkiewicza - radzą sobie naprawdę nieźle w tej konfrontacji ze starszymi. Po pół roku trenowania z trenerem już "czują bazę" i wiedzą co mają grać.

Limanovia często nie schodziła z połowy boiska rywala i groźnie pressowała i przeprowadzała groźna kontry, jedynie przez ostatnie minuty oddała pole gry rywalom, co poskutkowało utratą bramki po jedynym błędzie w defensywie w tym meczu.

Juniorzy w natarciu.

Dobry występ juniorów, którzy zagrali w kadrze pierwszego zespołu, w tym piękne dwie bramki juniora młodszego Pawła Matrasa, rokują nadzieję na udane zmiany pokoleniowe i perspektywy na przyszłość w limanowskim zespole (i to jeszcze nie wszyscy juniorzy zagrali, którzy są w kręgu "zainteresowania" trenera pierwszego zespołu).

Ci młodzi zawodnicy Limanovii to prawdziwi "żołnierze" - imponują chęcią ciężkiej pracy - w nich jest przyszłość limanowskiej piłki.

* Następny sparing: tym razem z III-ligową drużyną z Podhalem Nowy Targ, w najbliższą sobotę dn. 20 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 na wyjeździe. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3541, Skomentowano 0 razy