IV liga: Zgubiliśmy punkty mimo przewagi nad Lubaniem.

2017-10-16 10:47:59
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia grając w roli gospodarza na stadionie w Szczyrzycu zremisowała z Lubaniem Maniowy. Stworzyliśmy wystarczającą ilość klarownych sytuacji by ten mecz wygrać. Dlatego po tym remisie jesteśmy rozczarowani.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA – LKS LUBAŃ MANIOWY 1:1 (0:1)

0:1 Noworolnik Daniel 42, 1:1 Burkat Szymon 57.

Żółte kartki: Burkat, Jeż, Jacak, Kurczab, Śmierciak – Gródek, Kurnyta dwie, Nowak, Dudzik.

Czerwone kartki: Witek (90 minuta, za niesportowe zachowanie) – Kurnyta (63 minuta, w konsekwencji dwóch żółtych).

Sędzia: Tomasz Pilarski (Tarnów). Widzów 200.

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba – Szymon Witek, Piotr Śmierciak, Kacper Orłowski, Karol Mus – Szymon Burkat (80 Marcin Krywoborodenko), Kamil Kurczab, Beniamin Jeż (46 Józef Piwowarczyk), Mateusz Lampart, Sebastian Jacak – Piotr Kaczor.
Trener: Andrzej Paszkiewicz.

LKS LUBAŃ MANIOWY: Artur Świerad – Krzysztof Czubiak, Damian Firek, Mateusz Firek, Maciej Górecki – Kamil Gródek, Sylwester Kurnyta, Jakub Nowak, Daniel Noworolnik – Sławomir Basisty (90 Dominik Jazgar), Kacper Ziemianek (80 Łukasz Dudzik).
Trener: Łukasz Biernacki.

Mecz rozegrano na boisku w Szczyrzycu (na stadionie Limanovii przeprowadzany jest remont). Lider rozgrywek w pierwszej połowie posiadał przewagę, a mimo to, na przerwę schodził przegrywając. Bramka dla gości padła w kuriozalnych okolicznościach... po przypadkowym zagraniu obrońcy Limanovii zagapili się i niespodziewanie Noworolnik wyszedł na czystą pozycję i pokonał lobem Bombę.

Po zmianie stron Limanovia ruszyła do zdecydowanych ataków i szybko doprowadziła do wyrównania, gdy po podaniu Kaczora sytuację sam na sam ze Świeradem wygrał Burkat. Od 63 minuty goście grali w liczebnym osłabieniu i przewaga Limanovii była zdecydowana. Mimo kilku klarownych okazji, wynik niestety nie uległ już zmianie.