IV liga: Limanovia umacnia się na pozycji lidera i gromi Watrę.

2017-09-19 10:39:53
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 7 kolejka. Wielki mecz limanowskiej drużyny. Limanovia wygrała na wyjeździe z Watrą Białka Tatrzańska aż 7-1! Watra pękła przed Limanovią.

LKS WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA  MKS LIMANOVIA LIMANOWA  17 (1–4)

0:1 Piwowarczyk 7, 0:2 Lampart 11 (asysta: Krywoborodenko), 0:3 Lampart 17 (asysta: Krywoborodenko, 1:3 Gąsiorek 25, 1:4 Krywoborodenko 42 (asysta: Piwowarczyk), 1:5 Burkat 46 (asysta: Kaczor), 1:6 Burkat 57 (asysta: Jacak), 1:7 Lampart 70 karny (faulowany Kaczor).

Żółte kartki: Gąsiorek, Kuchta, Rabiański dwie - Śmierciak, Jeż. Czerwona kartka Rabiański w 89 minucie w konsekwencji dwóch żółtych.

MKS LIMANOVIA: Maciej Kordeczka (78 Karol Pietrzak) - Szymon Witek, Kacper Orłowski, Piotr Śmierciak, Karol Mus - Beniamin Jeż, Mateusz Lampart, Sebastian Jacak (58 Mateusz Król), Piotr Kaczor, Józef Piwowarczyk (70 Grzegorz Mus) - Marcin Krywoborodenko (46 Szymon Burkat).

Watra przed własną publicznością zawsze jest groźnym rywalem (miejscowi kibice wyliczali, że od 26 meczów nie przegrali u siebie, a tak wysoka przegrana to chyba rekord), dlatego wynik spotkania może budzić zdziwienie.

Mecz bez większej historii. Limanovia dominowała przez całe spotkanie, wypracowała sobie kilkanaście klarownych sytuacji strzeleckich, w każdym elemencie gry przewyższała swojego rywala. Cały zespół zasłużył na pochwałę.

W drugiej połowie świetną zmianę dał Burkat. Już kilkadziesiąt sekund po wejściu na murawę zdobył swojego gola, a kilka minut później dołożył drugiego.

W końcówce rozbita Watra grała bardzo ostro (nasz zawodnik Piotr Śmierciak nabawił się kontuzji w ostatniej minucie meczu - przez ostre wejście rywala, ma przerwę od gry na kilka tygodni). Limanovia utrzymała pozycję lidera w swojej czwartoligowej grupie i umocniła swoją przewagę nad rywalami.

Sandecja II Nowy Sącz 4-2 Glinik Gorlice 16 września, 11:00
Watra Białka Tatrzańska 1-7 Limanovia Limanowa 16 września, 11:00 (sob)

IV liga 2017/2018, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki

Watra Białka Tatrzańska - Bocheński KS
Tuchovia Tuchów - Limanovia Limanowa 23 września, 16:00 (sob)
Poprad Rytro - Wolania Wola Rzędzińska
MLKS Żabno - Lubań Maniowy

Następny mecz ligowy MKS Limanovia rozegra na wyjeździe z drużyną Tuchovia Tuchów w dniu 23 września 2017 (sobota) o godz. 16:00.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3314, Skomentowano 0 razy